Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Diskusní fórum o seriálu Columbo - Křesní jméno

Křesní jméno
no imageAutor: Mužíková
Datum: 24. 02. 2006, 20:01:48

Všude možně čtu,že Columbo nemá křesní jméno.Já si pamatuji z jednoho dílu jak ho "hoši z laborky" oslovili TEDE.
Dokonce jsem i četla,že ukázal policejní průkaz se jménem Frank.Nevěřím tomu.
Jaké je jeho jméno?

Odpovědět

Re: Křesní jméno
micanAutor: mican
Datum: 19. 11. 2014, 21:08:28

V díle 21 Dvojexpozice je v 01:05:25 scéna, kde kolega volá na poručíka Colomba Tede, Tede

Odpovědět

Re: Křesní jméno
no imageAutor: TakJak
Datum: 29. 08. 2008, 11:52:31

http://en.wikipedia.org/wiki/Columbo#Columbo.27s_first_name_.E2.80.93_revealed.3F
tady je ta fotka prukazu videt lepe ..
kazdopadne:
Nonetheless, Columbo creators Richard Levinson and William Link, as well as star Peter Falk, have always insisted that Columbo's first name was never revealed. Its apparent disclosure on the badge, therefore, may have been unintentional.

Odpovědět

Re: Křesní jméno
no imageAutor: Daniel Chmelař
Datum: 08. 02. 2007, 15:30:29

Tady o křestní jméno proboha vůbec nejde.....tady jde o princip holka....neřeš to!

Odpovědět

Re: Křesní jméno
no imageAutor: Mirek
Datum: 08. 04. 2006, 20:39:24

Opravdu to bylo v díle dvojexpozice, ale v originále určitě žádné křestní jméno nepadlo. Columbo se jen vyřítil z kanceláře a jeho kolega na něj anglicky zavolal lieutenant avšak tak rychle, že to znělo asi jako [tenent] což mohlo pro necvičené ucho znít i jako Ted.

Odpovědět

Souhlas
VašekAutor: Vašek
Datum: 28. 02. 2006, 22:23:04

S povděkem konstatuji, že máte pravdu,"Mužíková". Taky bezpečně vím, že byl kolegy takto osloven.Tak teď ještě najít ten správný díl, kde to bylo! (lehká poznámečka- píše se křesTní jméno).

Odpovědět

Re: Souhlas
no imageAutor: Mužíková
Datum: 01. 03. 2006, 19:02:27

Díky za upozornění na chybu.Je mi jasné,že je to slovo odvozeno od slova křest.

V jakém dílu se to událo nevím.
Každý den čekám na ten díl.

Odpovědět

Re: Re: Souhlas
WebmasterAutor: Webmaster
Datum: 01. 03. 2006, 20:41:13

Možná je to v díle dvojexpozice, který půjde 9.3. - aspoň podle

http://www.csfd.cz/film.php?44452

uživatel Allan

...A mimochodem; byla zde kratičká scéna, kdy se Columbo radil se svým kolegou, jak vraha chytit. Na něco přišel, vyletěl z místnosti jako střela a jeho kolega na něj zavolal KŘESTNÍM JMÉNEM! Hádejte jak zní.

Odpovědět

Re: Re: Re: Souhlas
Josef KřenekAutor: Josef Křenek
Datum: 03. 03. 2006, 11:56:11

Zdravím nadšené fanoušky a hlásím se do diskuse ohledně křestního jména.
Vidím to takto. Skutečně v ČESKÉ verzi křestní jméno zazní v dílu Dvojexpozice, a sice Ted. Avšak nakolik se tomu dá věřit, je otázka, protože dabing se dělá podle dialogové listiny, která je přílohou k filmovému pásu. Tato listina je v angličtině a překládá se do národního jazyka. Museli bychom tuto listinu vidět a vůbec nejlépe, museli bychom vidět a SLYŠET originál anglického znění. Neboť jméno Ted MůŽE (nemusí) být v listině zkomoleno, nebo si ho mohl překladatel dialogů vymyslet sám a v originále vůbec nezaznělo, nebo je to celé chyba... To, že jméno Ted není jisté podporuje teorie skvostných stránek o Columbovi, kde se to řeší neuvěřitelným způsobem. Podívejte se na http://www.columbo-site.freeuk.com/ a budete kulit oči. Zadejte si tam v levém frame odkaz Lt. First Name. Tam se totiž nikde variantu jména Ted nedočtete... Je tam podpora jména Frank a jako "důkaz" uvedena nekvalitní fotografie jeho průkazu z nějakého dílu, jak se jím legitimuje. Avšak rozmazané naškrábané písmo bych osobně dokázal přečíst třeba i jako Hank nebo Joel... a to co má být příjmení, tak to řetězci "Columbo" není vůbec podobné. Rekvizitáři, kteří průkaz vyrobili, tam prostě něco-cokoliv načmárali. Že by to podepisoval sám Falk není pravděpodobné.
A perlička na závěr. Dočtete se tam to, co se může stát jenom v Americe: křestní jméno poručíka Columba se v Americe stalo předmětem mnoha soudních sporů...
Mějte se fajn.

Odpovědět

Pro Jozífa
VašekAutor: Vašek
Datum: 03. 03. 2006, 16:29:21

Speciélně pro Jozífka: No tak koukám, že bys mohl bejt za Českou republiku nominovanej na Mistrovství světa v "Columbo". Ty to máš pěkně zmáknutý - já díky tomuto obdivu k Tobě slibuji a ostatním též, že se na "Dvojexpozici" soustředím a nahlásím, jaké jméno, či co za slovo je v originále , kde u se nás vyskytlo "Ted".(Možnost mám!) Jestliže tam "Ted" není, je to český šlendrián. (Nebo, že by si nás fanoušky takhle Nova dobírala?)

Odpovědět


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace