Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Totožnost neznámá (Cellule Identité)

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Totožnost neznámá (Cellule Identité).
Tento belgicko-francouzský seriál byl natočen v roce 2008.

Seriál byl premiérově vysílán od 26.6.2010 do 4.7.2010 v sobotu a v neděli večer na TV Barrandov. V sobotu byl vysílán jeden díl, v neděli dva.
První dva díly byly opakovány opakovány od 10.12.2010 do 17.12.210 v pátek pozdě večer na TV Barrandov.

Seriál byl opakován od 19.8.2011 do 26.8.2011 každý všední den dopoledne na TV Barrandov.

Totožnost neznámá - informace o seriálu na ČSFD.CZ
Cellule identité - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

Totožnost neznámá - TV Barrandov - informace v češtině na stránkách TV Barrandov

AlloCiné: Cellule Identité - informace ve francouzštině o seriálu
Cellule Identité - informace ve francouzštině o seriálu na Wikipedii

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Anne Suarez - Marine
Mathieu Delarive - Clément Valois
Antoine Chappey - aminski
Hubert Benhamdine - Henry
Ysé Tran - Kim
Nelly Alard - Castel Perrin

Názvy dílů:
1. dílanotace (Frédéric)19.   8. 2011 (Barrandov 08.40 ‑ 09.50)
2. dílanotace (Alexandra)22.   8. 2011 (Barrandov 08.50 ‑ 10.05)
3. dílanotace (Dominique)23.   8. 2011 (Barrandov 08.40 ‑ 10.00)
4. dílanotace (Innocente)24.   8. 2011 (Barrandov 08.50 ‑ 10.00)
5. dílanotace (Félix)25.   8. 2011 (Barrandov 08.40 ‑ 09.45)
6. dílanotace (Georges)26.   8. 2011 (Barrandov 08.50 ‑ 10.00)

Již dostupné anotace:

1. díl - 19.   8. 2011 (Barrandov 08.40 ‑ 09.50)   Na seznam všech dílů
(Frédéric)
Mathieu Delarive a jeho tým specialistů řeší případy týkající se osob s neznámou totožností.
Krimi seriál Belgie-Francie (2008).
Dále hrají: A. Suarez, A. Chappey, H. Benhamdine, Y. Tran, N. Alard a další. Režie: S. Kappes

Při požáru domu rodiny Walmerových uhořel neznámý muž, o jehož přítomnosti Walmerovi nevěděli - vrátili se ostatně právě ze čtrnáctidenní dovolené ve Španělsku. Pitva zuhelnatělé mrtvoly prokáže, že muž před smrtí nějakých 14 dní nejedl, že byl spoutaný a v ústech měl roubík. Jediným vodítkem v pátrání po jeho totožnosti jsou zuby, které měl rituálním způsobem zbroušené do špičky. Takové měl nedávno propuštěný sexuální delikvent Serge Poranes, nebezpečný, agresívní muž. Deslandesová se od spoluvězňů dozví, že Poranes si dával inzeráty do novin, a s nějakou ženou si dopisoval. Fotografie ženy přináší obrat v případu - je to Helene Walmerová. Walmerová se pokusí o sebevraždu, v dopise na rozloučenou se dozná, že odpověděla na Poranesův inzerát v novinách a pak si s ním dopisovala - zdál se jí jemný, citlivý, vzdělaný, bylo jí ho líto. Názor změnila, když ji po propuštění přišel navštívit - okamžitě se ji pokusil znásilnit, Ona se ubránila, omráčila ho a svázaného ukryla ve sklepě. Druhý den odjeli na dovolenou. Po návratu se šla podívat, co s ním je, zjistila, že ještě žije. V leknutí upustila svíčku, a tak vznikl požár… Případ je uzavřen, Deslandesová jde oznámit Poranesovu smrt jeho nejbližší příbuzné - sestře. Tam se dočká překvapení - Poranes je u ní, živý, spoutá Deslandesovou, zraní nožem a chystá se ji znásilnit. Vysvobodí ji výstřel - kapitán Valois ji sledoval, a v rozhodující chvíli zasáhl. Pátrání se vrací na začátek - Poranes to nebyl, někdo se za něj vydával. Další návštěva věznice přivede policisty na stopu Luca Guinerta, dozorce, který se s Poranesem spřátelil. Jak se ukáže, šlo o duševně labilního, psychotického jedince, který Poranese považoval za svého guru. Toužil ho napodobit, sám si opiloval zuby tak, jako to měl Poranes, a vydával se za něj - Helenu Walmerovou navštívil on, a on to byl, kdo v domě uhořel. Forenzní zkouška zubní skloviny skutečně jeho totožnost prokáže.

2. díl - 22.   8. 2011 (Barrandov 08.50 ‑ 10.05)   Na seznam všech dílů
(Alexandra)
Všechno začíná na místě činu, je potřeba zjistit totožnost neznámé osoby. Tyto případy řeší Mathieu Delarive a jeho tým specialistů.
Krimi seriál Belgie-Francie (2008).
Dále hrají: A. Suarez, A. Chappey, H. Benhamdine, Y. Tran, N. Alard a další. Režie: S. Kappes

Z nakrátko ostříhaného mladíka, který těžce zraněný vylezl z řeky a vzápětí byl sražen rychle jedoucím autem, se vyklube dívka - neměla u sebe žádné doklady, evidentně se vydávala za chlapce, a někdo jí usiloval o život - což se mu podařilo. Jedinou stopou je ručník z luxusního hotelu, který měla pod tričkem. V hotelovém pokoji, kde pobývala, se najdou její ustřižené vlasy. Recepční tvrdí, že to byla příležitostná call-girl, ale pak je dívka identifikována podle pooperační jizvy na těle, a ukáže se, že jde o Julii Santoro, která byla ve svých pěti letech unesena, a od té doby o ní nebylo zpráv. Další vyšetřování postupně rozkrývá smutný příběh: holčičku ukradla sestra z nemocnice, kam byl její otec převezen po autonehodě v kritickém stavu. Dítě už tehdy bylo polosirotek, a bezdětná žena nechtěla, aby se Julie dostala do sirotčince - její otec nečekaně přežil, ale žena už se pak dítěte nedokázala vzdát. Třiadvacetiletá Julie, které "matka" říkala Chloe a tvrdila, že ji adoptovala, začala hledat své biologické rodiče: po hádce odešla z domova a ubytovala se v hotelu. Svého otce skutečně vystopovala - pracoval jako úředník na jatkách a Julie se tam nechala zaměstnat v převlečení za chlapce jako pomocný dělník. Když se po práci sprchovala, objevili ji dva muži a chtěli se s ní pobavit. Došlo k potyčce, Julie byla zraněna a oni mysleli, že je mrtvá. Hodili ji do řeky, Julie ale vyplavala, a tak ji ještě pro jistotu srazili autem, když se snažila z vody vylézt.

3. díl - 23.   8. 2011 (Barrandov 08.40 ‑ 10.00)   Na seznam všech dílů
(Dominique)
Všechno začíná na místě činu, je potřeba zjistit totožnost neznámé osoby. Tyto případy řeší Mathieu Delarive a jeho tým specialistů.
Krimi seriál Belgie-Francie (2008).
Dále hrají: A. Suarez, A. Chappey, H. Benhamdine, Y. Tran, N. Alard a další. Režie: S. Kappes

V popelářském voze je mezi odpadky nalezena mrtvola asi padesátiletého nahého muže, který byl zastřelen. Henry dostane nepříjemný úkol najít příslušnou popelnici - ta patří restauraci La Tabarin - zjistí se, že muž tu byl kuchařem a také milencem majitele. Žil pod falešným jménem, barvil si vlasy a tajil svou minulost. Na stopu přivedou Kaminského mužovy ručně šité boty - obchod je natolik exkluzivní, že jména zákazníků archivují. Boty značky Labb si kdysi objednal pan Thierry Champain, obchodník s hračkami ze Strasbourgu - jenže se zjistí, že už před deseti lety zemřel. Kriminalisté nechají tělo exhumovat, a jejich podezření se potvrdí: v rakvi je někdo jiný. Champain údajně zemřel na infarkt - ukáže se ale, že smrt pouze předstíral, donutil rodinného lékaře, aby mu vpíchl injekci látky zpomalující srdeční činnost, prohlásil ho za mrtvého, a do rakve dal tělo bezdomovce ze soudní patologie. Thierryho oživil adrenalinem, a ten pak zmizel. O všem věděla i jeho matka, která mu sice uspořádala pohřeb, ale před několika lety ho navštívila v restauraci - musela tedy vědět, že žije. Kriminalista ale netuší, proč měl Champain takovou potřebu zmizet - naděje vkládají do tajného trezoru v restauraci, jenže v něm se po otevření najde pouze několik desítek krabic s hračkami - roboty. Až úplnou náhodou zjistí Henry, že v polystyrénu, kterým jsou vyloženy obaly hraček, je kokain. Hračkářství byla zástěrka, Champain obchodoval s drogami - a jak si Marine ověří u bývalých kolegů na protidrogovém, byl to práskač: potopil dealera, který skončil ve vězení. Prchal před pomstou, ale po deseti letech si ho našel dealerův syn, který ho zastřelil.

4. díl - 24.   8. 2011 (Barrandov 08.50 ‑ 10.00)   Na seznam všech dílů
(Innocente)
Všechno začíná na místě činu, je potřeba zjistit totožnost neznámé osoby. Tyto případy řeší Mathieu Delarive a jeho tým specialistů.
Krimi seriál Belgie-Francie (2008).
Dále hrají: A. Suarez, A. Chappey, H. Benhamdine, Y. Tran, N. Alard a další. Režie: S. Kappes

Po havárii autobusu je mezi mrtvými nalezena mladá žena tmavé barvy pleti, která na seznamu cestujících chybí. Je bez dokladů, bez peněz, bez mobilu, nikdo ji do autobusu nastupovat neviděl. Navíc se při pitvě zjistí, že mrtvá byla už před nehodou - byla zavražděna ranou nožem do srdce. Žena měla na prstě drahý prsten, který kriminalisty dovede k manželskému páru Daquinových. Jacques-Henri Daquin je diplomat, dívku přivezli z Beninu, starala se jim o děti. Prsten ukradla. Paní Daquinová dívku bila, sebrali jí pas a drželi ji ve sklepě, na dobu smrti však mají alibi. Daquin navíc vypoví, že dívka nechtěla za žádnou cenu zpět domů, i přes nepěkné zacházení chtěla zůstat s nimi. Kim objeví na dívčině ruce razítko z diskotéky, kterou navštívila těsně před smrtí, tam se dozvědí, že měla konflikt s bílým mužem a že ji odtud vyhodili. V Beninu byla pokojskou v hotelu - ve Francii se pak zoufale snažila zjistit totožnost muže, který tam před časem bydlel. Zjistí se, že šlo o šoféra autobusu, který havaroval. Ten právě na následky zranění zemřel - kriminalisté už jsou ale téměř u cíle. Šofér byl před časem v Beninu na dovolené, začal si s pokojskou a sliboval jí velkou lásku. Když odjel, zjistila, že je těhotná, porodila syna. Asi po třech letech se jí podařilo dostat se do Francie a muže hledala, naivně se domnívala, že ji pořád miluje. Šofér byl ženatý, neměl nejmenší chuť na konfrontaci s následky své avantýry, a když za ním dívka přišla domů a naléhala na něj, v afektu ji zabil. Jeho manželka mu pak pomáhala stopy vraždy zahladit, tělo naložili v kufru do autobusu, šofér se ho chtěl někde zbavit. V rozrušení a pod vlivem alkoholu, který vypil na posilněnou, havaroval.

5. díl - 25.   8. 2011 (Barrandov 08.40 ‑ 09.45)   Na seznam všech dílů
(Félix)
Všechno začíná na místě činu, je potřeba zjistit totožnost neznámé osoby. Tyto případy řeší Mathieu Delarive a jeho tým specialistů.
Krimi seriál Belgie-Francie (2008).
Dále hrají: A. Suarez, A. Chappey, H. Benhamdine, Y. Tran, N. Alard a další. Režie: S. Kappes

Forenzní jednotka řeší unikátní případ - mrtvola neznámé totožnosti byla nalezena v slisovaném autě na šrotovišti. Patoložka Kim si ale poradí i s takovým zadáním, a nejenže určí, že šlo o mrtvolu světlovlasého muže středního věku, objeví také písmena, která se otiskla do kosti pod tlakem při šrotování - jde o otisk vojenské identifikační známky. Henry pak totožnost vojáka dohledá v armádní databázi - jde o Jerome Ferbera, který je skutečně už 3 dny pohřešován. Ferber nebyl se svým životem spokojen, jeho rodina se domnívá, že mohl spáchat sebevraždu. Pak se ale přijde na zajímavou věc - Ferber byl adoptovaný, před 3 měsíci zjistil, že má bratra - jednovaječné dvojče, a vyhledal ho. Úspěšný majitel marketingové agentury Phillipe Tordjmann potvrdí, že se setkali, ale neměl si prý s bratrem moc co říci. Stopa jako by zdánlivě končila, Kaminski ale pojme podezření, že mrtvý nebyl Ferber, ale Tordjmann, a že Ferber svého úspěšnějšího bohatého bratra zabil, a pak ho v jeho životě nahradil. V jeho bytě se nenajde žádný otisk prstů, který by byl jediným možným důkazem jeho totožnosti - což sice svědčí pro Kaminského teorii, kriminalisté však nemají žádný důkaz. Podezírají Tordjmanovu manželku Ludmilu, že na vraždě spolupracovala - Tordjmann ji totiž týral. Nakonec obstará důkaz Ferberův syn - přinese na policii plechovku od piva, na které se otisk prstů najde.

6. díl - 26.   8. 2011 (Barrandov 08.50 ‑ 10.00)   Na seznam všech dílů
(Georges)
Všechno začíná na místě činu, je potřeba zjistit totožnost neznámé osoby. Tyto případy řeší Mathieu Delarive a jeho tým specialistů.
Závěr krimi seriálu Belgie-Francie (2008).
Dále hrají: A. Suarez, A. Chappey, H. Benhamdine, Y. Tran, N. Alard a další. Režie: S. Kappes

V bankru na golfu je nalezena mrtvole muže, písek kolem je pečlivě uhrabán. Pitva prokáže desítky fraktur - muže na golfové hřiště nikdo nedopravil, ale spadl do bankru z letadla. Nedaleko je malé letiště pro sportovní letadla Montricourt - mechanik vypoví, že muže zde zabili dva maskování ozbrojenci, a strčili ho pak do letadla. Jeho totožnost však zůstává neznámá až do doby, kdy se v hangáru najdou jeho klíče s přívěskem - přehrávačem MP3, na kterém je 117 nahrávek operních árií zpívaných toutéž známou pěvkyní. Pauline Ferran pak muže, svého milence, identifikuje jako Malika El Chalefa, bohatého Saúda spřízněného s královskou rodinou, který ve Francii připravoval stavbu řetězce hotelů. V jeho věcech se ale najdou falešné průkazy a zbraň, a pěvkyně posléze přizná, že je také objevila. Malik jí vysvětlil, že pracuje pro tajnou policii. Ani to ale není pravda - muž byl známý podvodník a megaloman Adel Jalab, který se 15 let na nejrůznějších místech v Evropě vydával za nejrůznější celebrity, podnikatele a boháče. Zničil život svému nevlastnímu bratrovi - právě onomu mechanikovi z letiště Montricourt. Ten ho také zabil - paradoxně to bylo ve chvíli, kdy se mu Jalab přišel omluvit a přinesl mu peníze.

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace