Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Rose a Val

Dobrý den, vítejte na stránce věnované filmové sérii Rose a Val (Rose & Val).
Tato belgická série byla natáčena v letech 2005-2006.
Seriál byl premiérově vysílán od 18.10.2009 do 31.10.2009 každou sobotu a neděli v podvečer na TV Barrandov, každý díl je pozdě v noci opakován.

Seriál byl opakován od 3.7.2011 do 24.7.2011 každou neděli odpoledne na TV Barrandov.

Rose a Val - informace o seriálu na ČSFD.CZ
Rose & Val - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

AlloCiné: Rose & Val - informace ve francouzštině o seriálu

Valbonne (Val) je tvrdohlavý bojovník se skrytou stránkou romantika, stále hledajícího dokonalou lásku. Rosier (Rose) je táta a klidný rozumný člověk, který by si někdy přál, aby nebyl. Tato dvě kriminální esa nemají nic společného, nehledě na jejich mládí...

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Bernard Yerlès - Rose-Rosier
Jean-Michel Tinivelli - Val-Valbonne
Marianne Groves - Sophie
Sandrine Le Berre - Sabine
Catherine Marchal - Anne-Marie
Raphaëlle Cambray - Gomez
Élodie Hesme - Éloïse
Tess Barthes - dcera Rose
Manon Tournier - Morgane

Názvy dílů:
1. řada  
1anotacePekelné duo(Duo d'enfer)  3.   7. 2011 (Barrandov 14.45 ‑ 16.35)    
2anotacePast na poldy(Piège pour deux flics)10.   7. 2011 (Barrandov 14.35 ‑ 16.30)    
3anotaceStrach v břiše 17.   7. 2011 (Barrandov 14.50 ‑ 16.40)    
2. řada  
4anotaceEpizoda Pojistka 24.   7. 2011 (Barrandov 14.10 ‑ 16.30)    

Již dostupné anotace:

1. díl (1. řada, 1. díl) -   3.   7. 2011 (Barrandov 14.45 ‑ 16.35)   Na seznam všech dílů
Pekelné duo (Duo d'enfer)
Jeden je trdohlavý bojovník, druhý je klidný a rozumný. Zpočátku si příliš nerozumí, ale když se šéf rozhodne, že je stáhne z případu, chtějí ho vyřešit za každou cenu.
Belgická krimi série (2005-06).
Hrají: B. Yerles, J. M. Tinivelli, M. Groves, S. Le Berre a další…

Ve veřejných garážích dojde ke zločinu – ze služebního auta majitele firmy Perauba je unesen chlapec a jeho otec – řidič - je přitom zastřelen. Policisté Van a Rose se pouští po stopě a dojdou k překvapivému zjištění. Unesen byl nesprávný chlapec (Joachim), neboť malý Benoit Peraube je v pořádku doma. Nastává boj s časem, neboť je jasné, že se únosci chlapce zbaví, jakmile zjistí svůj omyl. Ale kdo za únosem stojí? Hlavním podezřelým je šéf Peraubovy ochranky Portier, bývalý policista. Za vším stojí pomsta bývalé kolegyně Ley Peraubové Mariny. Té ve vězení zemřel milenec, kterého Lea udala. Vyšetřování tehdy vedl právě Portier…Neortodoxní postupy pátrání obou policistů, zvláště Vala, přinesou ovoce a chlapec je zachráněn.

2. díl (1. řada, 2. díl) - 10.   7. 2011 (Barrandov 14.35 ‑ 16.30)   Na seznam všech dílů
Past na poldy (Piège pour deux flics)
Jeden je tvrdohlavý bojovník, druhý je klidný a rozumný. Zpočátku si příliš nerozumí, ale když se šéf rozhodne, že je stáhne z případu, chtějí ho vyřešit za každou cenu.
Belgická krimi série (2005-06).
Hrají: B. Yerles, J. M. Tinivelli, M. Groves, S. Le Berre a další…

Vrah Richard, kterého zatkli Rose s Valem, se ocitá chybou soudu na svobodě a usiluje jim o život. První pokus mu nevyšel a tak ho Rose a Val chtějí najít. Richard je nalezen mrtev a do věci se vloží úřad pro vnitřní vyšetřování. Je tu podezření, že se ho Val a Rose chtěli zbavit, neboť v jeho těle se najde kulka ze zbraně, která kdysi patřila Valovi... Val je pověřen přednáškou o drogách na jednom pařížském lyceu. Příští den se tam vrací, aby vyšetřil vraždu jednoho ze studentů (Sebastien). Motivem by mohla být žárlivost dalšího studenta, Rolanda na Sebastienovu přítelkyni Alici. Vyšetřování odhalí podezřelé modré auto s poznávací značkou jiného departmentu, které bylo v den vraždy blízko školy, porazilo Rolanda na mopedu a podobné auto před rokem přejelo otce Alice... vyjde najevo, že vrahem je bývalý spolužák Alice, který ji chtěl mít jen pro sebe... Mezitím neznámý útočník přepadne Annemarí, Rosovu ženu, a vyhrožuje jí. Nemůže to ovšem být Richard, neboť v té době už byl mrtvý. Rozuzlení pasti, nastražené na Vala a Rose, je nakonec překvapivě jednoduché. Stopy vedou k Richarově přítelkyni, která sice na policii vypověděla, že mu Val s Rosem vyhrožovali, ale ve skutečnosti kryje Francoeura, svého milence, policistu, který Rišárovu vraždu chtěl svést na oba nenáviděné detektivy. Nedostatek důkazů vede jejich nadřízenou Sophii, aby nakonec nastražila past sama...

3. díl (1. řada, 3. díl) - 17.   7. 2011 (Barrandov 14.50 ‑ 16.40)   Na seznam všech dílů
Strach v břiše
Jeden je tvrdohlavý bojovník, druhý je klidný a rozumný. Zpočátku si příliš nerozumí, ale když se šéf rozhodne, že je stáhne z případu, chtějí ho vyřešit za každou cenu.
Belgická krimi série (2005-06).
Hrají: B. Yerles, J. M. Tinivelli, M. Groves, S. Le Berre a další…

V hotelovém pokoji je nalezena mladá dívka (Charlotte) s rozpáraným břichem. Policisté Rose a Val odhalí, že ji předtím porazilo a auto a postupně rozkrývají pašeráckou síť, společně s kolegyněmi z protinarkotického oddělení (Gomézová, Delangeová). Pro dopravu drog jsou verbovány nemajetné studentky, které je z Madridu do Paříže přepravují v žaludku. Nina, která nutně potřebuje peníze, podlehne naléhání své přítelkyně Gaelle a nechá se pro tuto službu využít. Svoje dítě nechá v péči známého – Malika. Po návratu z Madridu je však nařčena z krádeže jednoho sáčku a je v ohrožení života. Val a Rose se dostanou na stopu toho, kdo studentky verbuje (Jeff) a pod pohrůžkou, že jej obviní z vraždy, ho přemluví ke spolupráci. Chtějí se dostat až k velkému šéfovi (Fabien Seri), ale akce se nezdaří a Jeff je zastřelen. Vyjde najevo, že Gaelle je dcerou majitele auta, které porazilo Charlottu, a události dostávají rychlý spád. Auto totiž řídila sama Gaelle a motivem byla žárlivost. Miluje totiž Malika a je také spolupachatelkou dealera Eddyho i Fabiena.Díky Nině, která ze sebe udělá návnadu, je objevena laboratoř a gang dopaden.

4. díl (2. řada, 1. díl) - 24.   7. 2011 (Barrandov 14.10 ‑ 16.30)   Na seznam všech dílů
Epizoda Pojistka
Jeden je tvrdohlavý bojovník, druhý je klidný a rozumný. Zpočátku si příliš nerozumí, ale když se šéf rozhodne, že je stáhne z případu, chtějí ho vyřešit za každou cenu.
Belgická krimi serie (2005-06).
Hrají: B. Yerles, J.M. Tinivelli, M. Groves, S. Le Berre a další

Rose a Val vyšetřují vraždu ženy, kterou někdo ve firmě, kde pracovala, udusil igelitovým sáčkem. Žila sama s dcerou Deborah, která je sice hluchá, ale normálně mluví a umí odezírat ze rtů. Tímto způsobem náhodou „odposlechne“ rozhovor dvou lupičů (Rico a jeho komplic), chystajících se vyloupit banku – a náhodou jde o Rosovu banku. Analýza kůže pod nehty zavražděné prokáže téměř shodnou DNA – vrahem je tedy někdo z rodiny. Policisté vyslýchají strýce Deborah (Edouard), který vinu popírá, i když Deborah je o jeho vině přesvědčena. Sabina pomáhá Rosovi a Valovi identifikovat další případy vražd, které se jejich případu podobají. Tak narazí na taxikáře (Chardonnet), který své zákaznici přetáhl plastový sáček přes hlavu, protože ji už nemohl poslouchat. Vyšetřuje ho Gomézová a když je předveden k výslechu, Deborah v něm pozná řidiče, se kterým se její matka do krve pohádala... Rose a Val sledují Rica a dopadnou ho ve chvíli, kdy se chystá přepadnout banku. Ten při rvačce vezme Valovi pistoli a chce ho zastřelit, ale šťastnou náhodou se zasekne pojistka. Vyslýchaný taxikář, proti kterému neexistuje žádný důkaz, se nakonec chytí na scénku, kterou zinscenuje šéfová kriminálky (Sophie) a přizná se.

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace