Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Nevyjasněné úmrtí

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Nevyjasněné úmrtí (L'Affaire Villemin).
Tento francouzský seriál byl natočen v roce 2006.

Seriál byl premiérově vysílán na TV Barrandov od 14.1.2009 do 19.2.2009, premiéra jednotlivých dílů probíhala každou středu večer, repríza každý čtvrtek pozdě večer.

Seriál byl opakován od 2.6.2010 do 7.7.2010 každou středu večer na TV Barrandov.

Seriál byl opakován od 1.12.2011 do 8.12.2011 pozdě v noci na TV Barrandov.

Seriál byl znovu opakován od 20.12.2011 do 31.12.2011 každé úterý a středu pozdě v noci na TV Barrandov.

Nevyjasněné úmrtí - informace o seriálu na ČSFD.CZ
L'Affaire Villemin - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

Nevyjasněné úmrtí - TV Barrandov - informace v češtině na stránkách TV Barrandov

AlloCiné: L'Affaire Villemin - informace ve francouzštině o seriálu
CinEmotions.COM: L'Affaire Villemin - informace ve francouzštině o seriálu
L'Affaire Villemin - informace ve francouzštině na Wikipedii

Po několik měsíců jsou Christine a Jean-Marie Villemin terorizováni anonymními dopisy. Jejich utrpení vyvrcholí ve chvíli, kdy je jejich čtyřletý syn Gregory nalezen utopený. Hlavním podezřelým je někdo z příbuzných. Zavražděné dítě, rodinná aféra: tučné sousto pro média. Příběh masivního selhání justice a médií, zločin je stále nevyřešený a nepotrestaný.

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Armelle Deutsch - Christine Villemin
Francis Renaud - Jean-Marie Villemin
Constance Dollé - Laurence Lacour
Stéphane Debac - Soudce Bertrand
François Marthouret - Soudce François
Alain Doutey - Bourgoin
François-Régis Marchasson - Laurent Cassini
Frédéric Saurel - Fred Saurel
Arno Chevrier - Jacques Servais
Frédéric Maranber - Kapitán Verdier
Christian Mulot - Komisař Colona
Jean Barney - Francis Lafargue
Vanessa Guedj - Roselyne Longuet
Julie-Marie Parmentier - Brigitte Keller
Steve Kalfa - Paul Schulmann

Seznam dílů:
1. dílanotace21. 12. 2011 (Barrandov 03.15 ‑ 04.20)    
2. dílanotace22. 12. 2011 (Barrandov 02.50 ‑ 04.15)    
3. dílanotace28. 12. 2011 (Barrandov 02.50 ‑ 04.20)    
4. dílanotace29. 12. 2011 (Barrandov 02.55 ‑ 04.20)    
5. dílanotace30. 12. 2011 (Barrandov 03.00 ‑ 04.20)    
6. dílanotace31. 12. 2011 (Barrandov 02.35 ‑ 04.20)    

Již dostupné anotace:

1. díl - 21. 12. 2011 (Barrandov 03.15 ‑ 04.20)   Na seznam všech dílů
Úder
Malý Gregory byl unesen, podezřelým je někdo z příbuzných.
Francouzský krimi seriál podle skutečné události (2006).
Hrají A. Deutsch, F. Renaud, S. Debac, F. Saurel a další. Režie R. Peck

16. 10. 1984 je na břehu říčky ve vesnici Docelle ve Vogézách nalezeno mrtvé tělo čtyřletého Gregoryho. V tomto dílu se prolínají sekvence vyšetřování z r. 1984 a ze soudního přelíčení o 9 let později, které má po letech odhalit pravého viníka. Vyšetřující soudce Bertrand pátrá především po motivu činu. Rodiče Gregoryho Jean-Marie a Christine jsou mladí lidé, on je předákem v továrně …že by závist? Vychází najevo, že byli také terčem neznámého anonyma, který jim posílal výhružné dopisy a také jim v telefonu vyhrožoval. Případ se samozřejmě těší zájmu tisku (Laurence Lacourová, Pierre Thomas, Cauvin a jejich konkurenti Cassini, Jacques Servais). Vyšetřování postupuje pomalu, klan rodiny Villeminových čítá přes 80 osob.Roselyn Longetová, sousedka rodičů Jean-Marího, se na policii svěří se svým podezřením na sousedy, bratry Bouvierovy… soudce nechá udělat první odborný posudek anonymních dopisů, grafoložka označí za pachatele Bernarda Longueta. Soudce dá tuto důvěrnou informaci tisku, ale než dojde k zatčení, grafoložka svoje podezření stáhne, Bernard není obviněn, ale veřejnost je již informována… Redakce místních novin nechá pro rodiče Gregoryho ustanovit advokáta, aby měli přístup do spisu. Obrat ve vyšetřování přináší překvapivá výpověď švagrové Bernarda Longueta, která ho tím nepřímo označí za vraha…

2. díl - 22. 12. 2011 (Barrandov 02.50 ‑ 04.15)   Na seznam všech dílů
Štvanice
Malý Gregory byl unesen, podezřelým je někdo z příbuzných.
Francouzský krimi seriál podle skutečné události (2006).
Hrají A. Deutsch, F. Renaud, S. Debac, F. Saurel a další. Režie R. Peck

Kapitán Verdier vyslechne překvapivé prohlášení Brigitty Kellerové a okamžitě informuje soudce Bertranda, kterému pak Brigitte svou výpověď zopakuje. Brigitte vypoví, že ze školy jela s Bernardem Longetem a jeho synem do Docelles, kde si k nim přisedl Gregory. Ten pak odešel s Bernardem, ale ten se pak k vozu vrátil sám. Soudce nesouhlasí se zadržením Brigitty a propouští ji domů, i když kapitán Verdier je proti tomu. Obává se, že na ni rodina vyvine nátlak. Soudce proti Bernardovi vznese obvinění a ten je zatčen. I při absenci jakýchkoli důkazů je veškerý tisk a celá veřejnost je okamžitě přesvědčena o jeho vině a žádá pro něj trest smrti.
V sekvencích, odehrávajících se u soudu o 9 let později, pak sledujeme lítost a pokání těch, kteří se onou atmosférou nechali strhnout.
Longetova žena zatím najala advokáta (Schulmann) a na jeho straně také stojí advokát Lafargue, kterého platí majitel firmy, kde Longuet pracuje.
Brigitte odvolává svou výpověď a tvrdí, že lhala, protože se bála policistů. Ti jí údajně tvrdili, že se Longuet přiznal a nutili ji, aby mluvila stejně. Soudce přiznává, že svůj vliv tu sehrála rodina dívky.
Po 9 letech vycházejí najevo další omyly a hrubé chyby, kterých se soudce dopustil. Jedna z nich vedla k tomu, že advokáti Bernarda Longueta dosáhli jeho propuštění. Otec zavražděného Gregoryho je tím zcela zaskočen.

3. díl - 28. 12. 2011 (Barrandov 02.50 ‑ 04.20)   Na seznam všech dílů
Soukolí
Malý Gregory byl unesen, podezřelý je někdo z příbuzných.
Francouzský krimi seriál podle skutečné události (2006).
Hrají A. Deutsch, F. Renaud, S. Debac, F. Saurel a další. Režie R. Peck

Bernard Longuet byl propuštěn z vězení, Jean-Marie se s tím odmítá smířit. Tisk společně s advokáty Longeta Lafargem a Schulmannem vytváří jeho příznivý obraz u veřejnosti. Novým vyšetřováním je pověřen kriminální komisař Colonna. Ten je přesvědčen, že viníkem je matka a vyvíjí na ni nepřiměřený nátlak, Christine však odolává. Novinář Jacques Servais Vilmenovy seznámí s výpovědí Brigite Kellerové. Oba uvěří, že vrahem je Longuet a plánují jeho vraždu – té však Servais zabrání. Výsledky nově nařízené expertízy označí za viníka Christinu. Ta čeká dvojčata, ale po této zprávě jedno potratí a musí být hospitalizována. V tisku se rozjede štvavá kampaň, podporovaná veřejností. V takto napjaté atmosféře se Jean-Marie vydává za propuštěným Longuetem a zastřelí ho, neboť je o jeho vině pevně přesvědčen.

4. díl - 29. 12. 2011 (Barrandov 02.55 ‑ 04.20)   Na seznam všech dílů
S kopce
Malý Gregory byl unesen, podezřelý je někdo z příbuzných.
Francouzský krimi seriál podle skutečné události (2006).
Hrají: A. Deutsch, F. Renaud, S. Debac, F. Saurel... Režie: R. Peck

Jean-Marie se udá za vraždu Longeta a je zatčen. Nový vyšetřovatel, kriminální komisař Colonna, vyvíjí tlak na Kristýnu, aby se přiznala. Přes nedostatek důkazů je o její vině přesvědčen, stejně jako soudce Bertrand, novinář Cassini a advokát vdovy Longetové Schulmann. Jean-Marie a Kristýna si vyměňují láskyplné dopisy. Jejich advokát Bourgoin stojí pevně na jejich straně. Colonna dostane od soudce povolení k domovní prohlídce domu Vilmenových. V domě, který je již několik měsíců opuštěn, jsou nalezeny provazy, podobné těm, kterými byl svázán malý Gregory. Nezávislí experti po rozboru písma potvrzují závěry svých kolegů, že nejpravděpodobnější pisatelkou anonymních dopisů je Kristýna. Soudce na ni vystaví zatykač za vraždu Gregoryho.

5. díl - 30. 12. 2011 (Barrandov 03.00 ‑ 04.20)   Na seznam všech dílů
V kleštích
Malý Gregory byl unesen, podezřelý je někdo z příbuzných.
Francouzský krimi seriál podle skutečné události (2006).
Hrají: A. Deutsch, F. Renaud, S. Debac, F. Saurel a další. Režie: R. Peck

Christina je zatčena a obviněna z vraždy syna, ale brzy propuštěna pro nedostatek důkazů a je pouze pod soudním dohledem. Narodí se jí dítě a redakce novin, které ji uštvaly, jí teď bohatě platí za pózování s miminkem. Lidé ji za to odsuzují. Christina se pokusí o sebevraždu, snaží se tím urychlit proces s Jean-Mariem, chce mu tak pomoci. Pokus o sebevraždu přežije. Soudce Bertrand, který nasekal tolik chyb, je odvolán. Případu se ujímá předseda soudcovské komory soudce Francois, který jako první člověk v celé kauze se odpovědně snaží najít pravdu. Hledá opomenuté aspekty případu, zmiňuje se tu úloha bratra Jean-Marieho, Didiera. Obžalovací soud rozhodne o propuštění Kristýny z nedostatku důkazů. Ta porodí zdravé dítě a jen nerada pózuje pro fotografy. Veřejnost je pobouřena tím, že podle nich vydělává na smrti svého prvního syna. Ministr spravedlnosti zamítne návrh odvolat soudce z případu a soudci v Nancy rozhodnou, že Kristýna půjde před soud za vraždu. Hrozí jí 20 let. Dokud nebude uzavřen její případ, k soudu s Jean-Mariem prozatím nedojde. To může trvat roky, a proto se Kristýna rozhodne pro sebevraždu, ale je zachráněna. Po této události je spis podstoupen kasačnímu soudu v Dijonu, kde se ho ujímá soudce Maurice François. Jean-Marie i Kristýna začínají konečně věřit ve spravedlnost…

6. díl - 31. 12. 2011 (Barrandov 02.35 ‑ 04.20)   Na seznam všech dílů
Naděje
Malý Gregory byl unesen, podezřelý je někdo z příbuzných.
Francouzský krimi seriál podle skutečné události (2006).
Hrají: A. Deutsch, F. Renaud, S. Debac, F. Saurel a další. Režie: R. Peck

Soudce Francois vyslýchá desítky osob, dělá rekonstrukce hodin před vraždou. Zjistí se, že anonym volal Didierovi před vraždou Gregoryho a řekl mu, že chlapce, "šéfova kluka", unesl a že ho živého nenajdou. Proč to tedy Didiér neřekl svému bratrovi? Případ je nyní u jiného soudu, v Dijonu, ten rozhodne o prozatímním propuštění Jean-Marie Villemina. Villeminovi se stěhují do jiného města. Soudce Francois vyhledá zdravotní sestru, protože se jí chce zeptat, zda si Christine u ní nechala dělat před narozením Gregoryho otcovský test. Tohle podezření se nepotvrdí, ale sestra ho upozorní na rodinu Kellerových. Kellerová měla cukrovku a její dcera Brigitte se naučila jí píchat inzulín. Poblíž místa, odkud byl Gregory unesen, se našla stříkačka se stopami inzulínu. Soudce Francois znovu vyslýchá Brigitte Kellerovou, ta vrací k výpovědi, že v den vraždy nejela s Longuetem autem, ale že jela autobusem. Její výpověď by z podezření z vraždy vyloučila Longueta, ale soudce Brigittě moc nevěří. Longuet je mrtev, vyšetřování končí ve slepé uličce, soudce dává Christině na výběr: buď uzavře vyšetřování a Christina bude definitivně zproštěna obvinění, anebo se bude snažit najít pravdu, ale v tom případě se případ ještě potáhne měsíce, možná léta. Villeminovi chtějí znát pravdu. Ale nedočkají se jí. Příběh končí: Jean-Marie Villemin dostal za vraždu Longueta 5 let, z toho 1 rok podmínku, řízení proti Christině bylo zastaveno pro nedostatek důkazů, soudce Francois zemřel po srdečním záchvatu, v roce 2011 bude případ promlčen.

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace