Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Malone

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Malone.
Tento francouzský krimiseriál se natáčí od roku 2002 a byl vysílán od 16.7.2006 do 20.8.2006 každou neděli pozdě večer na ČT1.
Seriál byl reprízován od 9.9.2007 do 14.10.2007 každou neděli pozdě večer na ČT1.

Malone - informace o seriálu na ČSFD.CZ
Malone - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

Česká televize - Malone - informace v češtině na stránkách České televize

CinEmotions.COM - Malone - stránky o seriálu sérii Malone ve francouzštině
Malone - seznam dílů seriálu Malone ve francouzštině

Popis ze stránek České televize:
Jména, která jsou podepsána pod šestidílnou francouzskou kriminální sérií Malone, jsou dobře známa milovníkům kriminálního žánru a slibují kvalitní zábavu. Režiséra Francka Apprederise známe z Komisaře Moulina a scenárista Tito Topin se může pochlubit veleúspěšnou sérií Navarro. Hrdinovi francouzského kriminálního seriálu kapitánu Malonovi přezdívají Medvěd. Hlavní role kapitána Maloneho byla svěřena charismatickému herci Bernardu Verleyovi, a přezdívka vytvořena přesně podle jeho naturelu. Když je objeven zločin, seriáloví hrdinové obvykle volají "kluky z laborky", Malone volá své manželce, která vede kriminalistickou laboratoř... a vychovává jeho dceru z prvního manželství. Tato zdánlivě nesourodá dvojice - Medvěd a křehká blondýna, doplněna týmem Maloneových spolupracovníků, co policista to originál, tvoří nezaměnitelné postavy seriálu.

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Bernard Verley - Malone
Ann-Gisel Glass - Nina
Niels Dubost - Lefevre
Christophe Hémon - Cantarel

Názvy dílů:
1anotaceVražedný asfalt(Macadam sauvage)  9.   9. 2007 (ČT1 22.35‑00.05)
2anotaceGenerace gangsterů(Génération braqueurs)16.   9. 2007 (ČT1 22.20‑23.50)
3anotaceVýtah pro dva(Ascenseur pour deux)23.   9. 2007 (ČT1 22.50‑00.20)
4anotaceMedvědův slib(La Promesse de l´ours)30.   9. 2007 (ČT1 22.20‑23.50)
5anotaceHezká holka(Jolie Mome)  7. 10. 2007 (ČT1 22.45‑00.25)
6anotaceSedmá oběť(La Septieme victime)14. 10. 2007 (ČT1 22.35‑00.10)

Již dostupné anotace:

1. díl -   9.   9. 2007 (ČT1 22.35‑00.05)   Na seznam všech dílů
Vražedný asfalt (Macadam sauvage)
Hrdina francouzského kriminálního seriálu klame tělem! (2002)
Hrají: B. Verley, A. -G. Glassová, N. Dubost, Ch. Hémon a další. Režie Franck Apprederis

V první epizodě pátrá Malone po vrahovi mladé ženy, která byla nalezena zastřelená na ulici uprostřed bílého dne. Žena neměla u sebe žádné doklady jen jednu fotografii.

2. díl - 16.   9. 2007 (ČT1 22.20‑23.50)   Na seznam všech dílů
Generace gangsterů (Génération braqueurs)
Jsou stále mladší a stále krutější.
Epizoda z francouzského kriminálního seriálu (2003).
Hrají: B. Verley, A. -G. Glassová, N. Dubost, Ch. Hémon a další. Režie Franck Apprederis

Nová generace gangsterů - kluci, co nemají žádné sociální vazby, jeden den přepadnou pekařství, druhý den směnárnu a luxusní obchody, říká si v duchu kapitán Malone, hlavní hrdina nového francouzského kriminálního seriálu. Několikeré přepadení, které vyšetřuje, mají totiž na svědomí sotva osmnáctiletí chlapci. Od přepadení je jen krůček k vraždě a dalším těžkým zločinům. Nejprve je zavražděn překupník, pak jeden z lupičů a série brutálních loupeží pokračuje. Malone je zděšen, stojí proti bandě gangsterů, kteří jsou ve věku jeho dcery.

3. díl - 23.   9. 2007 (ČT1 22.50‑00.20)   Na seznam všech dílů
Výtah pro dva (Ascenseur pour deux)
Prokletý milostný trojúhelník, v jehož těžišti se skrývá smrt.
Epizoda z francouzského kriminálního seriálu (2003).
Hrají: B. Verley, A.-G. Glassová, N. Dubost, Ch. Hémon... Režie Franck Apprederis

"Za celý ty roky co dělám jako policajt v terénu, jsem zastřelil dva muže a setkal jsem se s všemožným svinstvem, jakýho jsou lidi schopný. Myslel jsem, že už jsem viděl a zažil všechno. Ale kdepak. Teď jsem se spíš cítil jako novorozeně sotva odrostlý z plínek. Čekal mě ten nejodpornější případ v celý mý kariéře, už proto že ho nezaneřádil zločinec - ale sama policie. Byl to ten nejprožluklejší případ..." říká v úvodu epizody nazvané Výtah pro dva kapitán Malone. Za normálních okolností by se ihned pustil do rutinního vyšetřování dvojnásobné vraždy. Na místě zločinu ho však již čeká vysoký policejní úředník, který dává pokyn, aby se mrtvola známého advokáta přemístila na "neutrální" území. Je nežádoucí, aby byla nalezena v domě, kde bydlí ministr. Malone odmítá hrát tuto špinavou hru... a případ se ho vlastně netýká.

4. díl - 30.   9. 2007 (ČT1 22.20‑23.50)   Na seznam všech dílů
Medvědův slib (La Promesse de l´ours)
Své okrsky si nedělí jen policie.
Epizoda z francouzského kriminálního seriálu (2003).
Hrají: B. Verley, A.-G. Glassová, N. Dubost, Ch. Hémon... Režie Franck Apprederis

"Když jsem byl kluk, měl jsem jednoho strejdu z matčiny strany, kterej se jmenoval Azor, a ten mi namluvil, že tlakovou níži z Azor dělá on a že dokáže udělat déšť i krásné počasí. Asi to byla pravda, protože když umřel, hrozně lilo. Dneska poroučí větru dešti jeden grázl řečenej Velkej Bob. Už dva roky po něm jdu a teď se dal dohromady s dalším ničemou, Praštěným Mikym. Je z tý generace co je na vzestupu: mladej, netrpělivěj a je ještě nebezpečnější. A tenhle mladej a ten starej dnes pořádají konferenci, summit všech darebáků, kam se hodlám dostat, i když jsem nedostal kartu. Ale karty tady rozdávám já," říká hrdina francouzského seriálu Malone v úvodu epizody nazvané Medvědův slib. Na své cestě do akce ještě netuší, že si dva šéfové gangů rozdělí svá teritoria v krvi.

5. díl -   7. 10. 2007 (ČT1 22.45‑00.25)   Na seznam všech dílů
Hezká holka (Jolie Mome)
Všechno, co se stane kamarádům vašich dětí, se může stát i jim.
Epizoda z francouzského kriminálního seriálu (2003).
Hrají: B. Verley, A.-G. Glassová, N. Dubost, Ch. Hémon... Režie Franck Apprederis

"Ještě nikdy mi moje dcera Alexia nenahnala tolik strachu jako ten den. Strach, kterej vám sevře žaludek, kterej vám na hruď položí blok betonu. Neexistujou slova, která by popsala podobnou úzkost. Obavy otce o svoji dceru. Bojovat proti strachu umím jen jedním způsobem: že se vrhnu do práce a zmáčknu nějakýho grázla. Takovýho je Francis Barzini, nebezpečnej psychopat, kterej se velmi brzy naučil řemeslu. Už předved co umí, a po třech letech za mřížema si ve světě velkýho zločinu vysloužil pověst borce. Za mříže - přesně tam ho hodlám zase poslat. A tentokrát na hezky dlouho," těmito slovy otvírá kapitán Malone svůj další případ a je to jeden z jeho nejtěžších.

6. díl - 14. 10. 2007 (ČT1 22.35‑00.10)   Na seznam všech dílů
Sedmá oběť (La Septieme victime)
Obchod s bílým masem potřebuje podsvětí i vyšší kruhy.
Epizoda z francouzského kriminálního seriálu (2003).
Hrají: B. Verley, A. -G. Glassová, N. Dubost, Ch. Hémon a další. Režie Franck Apprederis

"Dřív, když se mluvilo o obchodu s bílým masem, myslel se Tanger nebo přístavy v Jižní Americe a námořníci chodili vylejvat svoji city, jak o tom zpíval Jacques Brel. Dneska se to děje tady, přímo u nás. Děvčata se nezměnila, jsou to chudý holky, který nalákají na pozlátko bohatství - a někdy i slávy. Šest nešťastnějch holek zavražděnejch holejma rukama, umlácených pěstí. Válka mezi pasáky o kus chodníku, likvidace konkurence, přetahování krásek. Vypadá to na toho mizeru Polocka - obchodníka s lidským masem. Ten člověk si jezdí vybírat svoje oběti do zemí východní Evropy, potom je přiveze sem, terorizuje je, zapracuje je na na chodníku, a prodá je jinejm grázlům jako v dobách otroctví." Ctitelé francouzského seriálu Malone ví, že takto předznamenává hrdina seriálu každý svůj případ.

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace