Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Laura: Rodinné prokletí (Laura, le compte à rebours a commencé)

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Laura: Rodinné prokletí (Laura, le compte à rebours a commencé).
Tato francouzské minisérie byla natočena v roce 2006.

Seriál byl premiérově vysílán od 19.9.2009 do 27.9.2009 v sobotu a neděli v podvečer na TV Barrandov. Jednotlivé díly byly opakovány v noci po premiéře.

Seriál byl opakován od 7.3.2010 do 20.3.2010 každou sobotu a neděli v podvečer na TV Barrandov. Každý díl byl pozdě v noci opakován.

Seriál byl opakován od 3.8.2011 do 24.8.2011 každou středu večer na TV Barrandov.

Žánr seriálu je tzv. letní sága - tedy několikadílná minisérie odehrávající se v nádherných exteriérech, ve kterém jde o rozkrytí rodinné záhady či tajemství. Mezi letní ságy, které již byly k vidění na českých obrazovkách patří seriály: Tajemství sopky, Dolmen, Ohnivé léto, Sandra, princezna rebelka, Tři ženy za letního večera, Láska a moře a Podezření.

Laura: Rodinné prokletí / Laura: Kliatba rodu - informace v češtině o seriálu na ČSFD.CZ
Laura, le compte à rebours a commencé - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

Laura: Rodinné prokletí - TV Barrandov - informace v češtině na stránkách TV Barrandov

AlloCiné: Laura - informace ve francouzštině o seriálu
CinEmotions.COM: Laura, le compte à rebours a commencé - informace ve francouzštině o seriálu
Laura, le compte à rebours a commencé. - informace ve francouzštině o seriálu na wikipedii

Tři generace rodu Fontaine... Laura, mladá 26-letá právnička jede domu, do Nice, na vlastní svatbu. Jen co vrátí, lidé z její rodiny začínají umírat. Každý kdo zemře je nalezen s tarotovou kartou... Laura se vrhne do vyšetřování.

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Delphine Chanéac - Laura
Sophie Duez - Ludmila
Christophe Malavoy - Max Fontane
Christian Charmetant - Fred Bellair
Claire Nebout - Viviane
Yannick Soulier - Vincent
Virginie Desarnauts - Manon
Julie Bataille - Agnès
Arthur Jugnot - Mathieu
Gianni Giardinelli - Bazin
Aurélien Wiik - Antoine
Philippe Lavil - Franck Duval
Catherine Herold - Solange
François Grange - Duroc
Alexandre Aubry - Le Petit Bonhomme

Seznam dílů:
1. dílanotace  3.   8. 2011 (Barrandov 22.45 ‑ 00.30)    
2. dílanotace10.   8. 2011 (Barrandov 22.55 ‑ 00.40)    
3. dílanotace17.   8. 2011 (Barrandov 23.05 ‑ 00.50)    
4. dílanotace24.   8. 2011 (Barrandov 23.05 ‑ 01.00)    

Již dostupné anotace:

1. díl -   3.   8. 2011 (Barrandov 22.45 ‑ 00.30)   Na seznam všech dílů
Každý kdo z rodiny zemře, je nalezen s tarotovou kartou. Laura začíná s vyšetřováním...
Francouzská krimi série (2006).
Hrají D. Chanéac, S. Duez, Ch. Malavoy, Ch. Charmetant, C. Nebout a další. Režie J. T. Filippe

Laura se vrací do rodného města Nice oslavit své 26, narozeniny. Její matku Luisu tu potkala ve stejném věku smrtelná nehoda, v šestadvaceti letech zemřely i její babička a prababička - u mrtvých těl se vždy našla tarotová karta Blázna. Laura je odhodlána nedbat na rodovou kletbu - je šťastná, zasnoubila se s mužem, kterého miluje, mladým advokátem Vincentem Bellairem, a chtějí se vzít. Toto rozhodnutí ale rozzuří jejího otce Maxe: Vincent je synovcem jeho nepřítele na život a na smrt, záhadného Freda Bellaira, který řídí kasíno v Nice. Téhož večera, kdy Laura slaví své narozeniny, vypukne v nedalekém piniovém háji požár, a na místě se najde mrtvola ženy. Při pitvě se zjistí, že už byla mrtvá dlouho, tělo bylo nabalzamované. A co víc - po několika dnech se mrtvola z policejní márnice ztratí. V den svých narozenin najde Laura v koupelně první tarotovou kartu, a pak každý den další. Spolu s tím přibývá záhadných znamení, a její přesvědčení, že ani ona neunikne rodové kletbě, sílí. Má podivné vize, zjevuje se jí v nich záhadný muž, kterého pak potká i ve skutečnosti, v zahradě kasína. Najde náramek po matce, na kterém jsou postavy z věšteckého tarotu, ale je to šperk, který dala její matce sestra Ludmila do rakve. Havaruje s autem nedaleko místa matčiny smrtelné nehody, protože se jí zdá, že na silnici vidí záhadného muže ze snu. Vyvázne jen s odřeninami, ale v jejím autě se najde další tarotová karta. Vincent ji přesvědčuje, že všechno musí mít racionální základ, a že s ní někdo manipuluje. Sám se pokouší dozvědět něco od Maxe, je přesvědčen, že rodina před Laurou tají minulost. Marně - navíc ho jeho vlastní matka před sňatkem s Laurou varuje - Laura je prý nebezpečná. Na svatbu na radnici dorazí rozechvělý Vincent pozdě -právě se dozvěděl něco velice důležitého. Ujistí Laura, že ji miluje a zapřísahá ji, aby mu důvěřovala - při obřadu ale úředníkovi řekne, že si Lauru vzít nechce. Jen o několik desítek sekund padne výstřel - a Vincent se zhroutí k zemi.

2. díl - 10.   8. 2011 (Barrandov 22.55 ‑ 00.40)   Na seznam všech dílů
Každý kdo z rodiny zemře, je nalezen s tarotovou kartou. Laura začíná s vyšetřováním.
Francouzská krimi série (2006).
Hrají D. Chanéac, S. Duez, Ch. Malavoy, Ch. Charmetant, C. Nebout a další. Režie J. T. Filippe

Postřelený Vincent je stále v nebezpečí života. Ukáže se, že vražedná zbraň byla puška, ukradena z policejního archívu, vrahem by tedy mohl být někdo ze sboru. Zoufalý Matthieu je na útěku a využije Lauru jako rukojmí, aby se dostal z dosahu novinářů. Tvrdí, že je nevinný a Laura ho zaveze na chatu do hor. Jen ona, Max a Manon vědí, kde je. Snímky, které na svatbě pořídil fotograf, jasně dokazují Matthieuovu nevinu. Když je objevena fotografova mrtvola, je jasné, že se pokusil vraha vydírat. Antoine, syn poslance Francka Duvala, odhalí, že Vivian Fontanová je milenkou jeho otce. Sám nadbíhá Ludmile a stane se jejím milencem. Laura navštíví Joelle, Vincentovu sekretářku a najde ji zavražděnou. Vzápětí se v kanceláři objeví Fred Belair. Laura stále ve svých přeludech vidí záhadného muže s jizvou, kterého na vlastní oči uviděla v kasinu a je přesvědčena, že vraždí on. V archívu najde složku, na které pracoval Vincent; jde o smrtelnou nehodu její matky. Složka je ale prázdná, důkazní materiály chybí. Laura se dozví jméno policisty, který měl vyšetřování na starost – Duroc. Ten šel zanedlouho po nehodě do předčasné penze. Agnes mezitím zjišťuje, že si Joelle s Durocem telefonovala a zřejmě proto musela zemřít. Laura navštíví Matthieua na chatě a objeví tam knihu výkladu tarotových karet (Rota de Fortuna). Zjistí, že náramek její matky má moc ochránit mrtvé i živé a rozhodne se přijít kletbě, která ji pronásleduje, na kloub. Požádá o exhumaci těla své matky a jde si k Ludmile vyzvednout onen náramek. Náramek však ukradne Manon. Obrázek na tarotové kartě Lauře prozradí, že dojde k další vraždě – tentokrát je to Matthieu. Při exhumaci těla Lauřiny matky dojde k překvapivému objevu – rakev je prázdná. Je snad Luisa stále mezi živými?

3. díl - 17.   8. 2011 (Barrandov 23.05 ‑ 00.50)   Na seznam všech dílů
Každý kdo z rodiny zemře, je nalezen s tarotovou kartou. Laura začíná s vyšetřováním.
Francouzská krimi série (2006).
Hrají D. Chanéac, S. Duez, Ch. Malavoy, Ch. Charmetant, C. Nebout a další. Režie J. T. Filippe

Další vražda na sebe nenechá dlouho čekat. Tentokrát se najde tělo zastřeleného Duroca, policisty ve výslužbě, kterého policie již beztak chtěla předvést k výslechu. Nyní se stává hlavní podezřelou Laura a Agnes ji podezírá, že zabila i svého bratra Matthieua. Ludmila, teta Laury, se rozhodne poskytnout jí na inkriminovanou dobu alibi, i když falešné, s pomocí kuchařky Solange a Antoina, syna poslance Duvala. Ten se před otcem vytahuje, že zná pozadí vražd. Mezitím se Vincent v nemocnici zotavuje. I když zná rodinné tajemství, se kterým se mu matka svěřila a kvůli kterému řekl u oltáře svoje Ne, nechce o něm s Laurou mluvit. Fredovi se líbí jeho nová krupiérka Manon, vidí v ní sám sebe, když byl mladý... Série vražd pokračuje, tentokrát je nalezena mrtvola Antoina Duvala. Ludmila u výslechu prohlásí, že se Antuan pohádal s otcem a oznámil mu, že zná pachatele všech vražd. Fred nalezne u Manon Lujzin náramek a Manon se přizná, že ho ukradla. Vincent se svěří Lauře, že důvodem, proč si ji odmítl vzít, byla obava, že by se za to Max mohl pomstít... stejně jako se v minulosti pomstil Lujze, když mu oznámila, že odchází s Fredem. Prosí Freda, aby Lauře řekl pravdu – že ukradl tělo její matky z hrobky, ale Fred je neoblomný. Fred odevzdá nalezený náramek Ludmile, ale ta chce, aby ho donesl Lauře, neboť patří jí. Mužíček v knihovně odhalí, že se nejedná o pravý náramek, ale o pouhou kopii. Pravý náramek Lauře přinese Manon a svěří se jí, že je adoptovaná a hledá svou pravou matku. Je snad Laura její sestra? Policie, která vyšetřuje požár na Monmóru, obviní Vivian a Francka z machinací s pozemky a oba zatkne. Po návštěvě nalezince vyjde najevo, že Manon tam byla i s náramkem odložena pod jménem Žiljet Lafosová, což je jméno její adoptivní matky. Ta si pro ni ovšem o měsíc později přišla. Je jediná, kdo může vysvětlit, jak to v minulosti bylo a jakou souvislost má původ Manon s rodinou Rinaldiových – a proto je také zavražděna.

4. díl - 24.   8. 2011 (Barrandov 23.05 ‑ 01.00)   Na seznam všech dílů
Každý kdo z rodiny zemře, je nalezen s tarotovou kartou. Laura začíná s vyšetřováním.
Závěr francouzské krimi série (2006).
Hrají D. Chanéac, S. Duez, Ch. Malavoy, Ch. Charmetant, C. Nebout a další. Režie J. T. Filippe

Manon objeví tělo své mrtvé matky. Policie vyšetřuje Vivian i Francka Duvala z machinací s pozemky, která měla za cíl zničit Maxe Fontana. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o osobní pomstu Vivian. Vincent dovede Lauru do kaple, kterou Fred koupil pro Lujzu a kde také ukryl její nabalzamované tělo poté, co jej ukradl z márnice. Tam je překvapí Fred a odmítne tělo Lauře vydat. Ohrožuje je pistolí a při zápasu se Vincentovi obnoví zranění, Lujza ho odveze do nemocnice, kde se opět podrobí operaci. Solange se náhodou setká s Manon a při rozhovoru jí prozradí, že její matka nikdy nemohla mít děti. Manon navštíví Ludmilu a odevzdá jí náramek. Ludmila se přizná, že je její matka. Juliette (Manon) po porodu odložila v nalezinci pokojská Suzanne Lafossová, ovšem nikoli pod jménem Rinaldi, ale pod svým. Tak došlo k tomu, že na svou dcerku Ludmila neměla žádný právní nárok, když si pro ni o rok později do nalezince přišla. Laura má vidění a pochopí, že za všemi vraždami stojí Ludmila. Vydá se přímo za ní, ale Ludmila ji zavře ve sklepě svého domu, stejně jako Manon. Ale ještě není 22. července, den, kdy se má vyplnit kletba. Vincent mezitím uprchne z nemocnice, najde Lauřino auto u domu Ludmily a Ludmila do sklepa zavře i jeho. Vincentovi se podaří uprchnout i s originálem náramku a za pomoci mužíčka z knihovny pochopí, že kletba opravdu existuje. Díky Fredovi, který se s obsahem dopisu od Suzanne Lafossové svěří Maxovi a oba zavolají policii, jsou obě ženy osvobozeny, Ludmila se zastřelí a Vincent vrátí náramek tam, kam patří – do kříže na Kalvárii...

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace