Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Jeff a Leo

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Jeff a Leo (Jeff et Léo, flics et jumeaux).
Tento francouzský kriminální seriál byl natáčena v letech 2004-2005.

Seriál byl vysílán od 10.3.2009 do 11.6.2009 na TV Barrandov, premiéra dílu vždy v úterý večer, repríza ve středu pozdě večer, od 9.4.2009 byl seriál vysílán ve čtvrtek, opakován v pátek pozdě večer.

Seriál byl opakován od 16.10.2009 do 5.11.2009 každý všední den okolo poledne na TV Barrandov.

Seriál byl opakován od 1.8.2011 do 18.8.2011 každý všední den dopoledne na TV Barrandov.

Jeff a Leo - informace o seriálu na ČSFD.CZ
Jeff et Léo, flics et jumeaux - informace v angličtině o seriálu na Imdb.com

Jeff a Leo - TV Barrandov - informace v češtině na stránkách TV Barrandov

AlloCiné: Jeff et Léo, flics et jumeaux - informace ve francouzštině o seriálu
CinEmotions.COM: Jeff et Léo, Flics et Jumeaux - informace ve francouzštině o seriálu
Jeff et Léo, flics et jumeaux - informace v francouzštině o seriálu na Wikipedii

Leo, bývalý policejní kapitán, který je mimo službu, neopouští domov kvůli fobiím, které mu nedovolují vycházet. Když mu zavolá jeho bývalá přítelkyně Alice Brezinski a žádá ho o pomoc při řešení záhadné série vražd, zavolá svému bratrovi, dvojčeti. Bratři vyvinou svoji vyšetřovací techniku: Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy minutu po minutě, zatímco Jeff, který předstírá, že je Leo, vyšetřuje v terénu. Jeff a Leo se stanou velmi výkonným týmem.

Obsazení
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Olivier Sitruk - Jeff Quint
Emma Colberti - Alice Brezinski

Názvy dílů:
1anotacePřípad ztracené lodičky(Un train peut en cacher un autre)  1.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑09.55)    
2anotaceZáhada zavřených dveří(Un mystère de trop)  2.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑09.55)    
3anotaceVražda mezi dvěma patry(Le mystère des bijoux)  3.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑09.55)    
4anotaceTakřka dokonalý zločin(Entre deux étages)  4.   8. 2011 (Barrandov 08.25‑09.30)    
5anotaceZáhada ztracených šperků(La dernière séance)  5.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑10.00)    
6anotacePoslední pacient(Jardin zen)  8.   8. 2011 (Barrandov 08.15‑09.25)    
7anotaceĎábelská krása(La beauté du diable)  9.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑10.00)    
8anotaceZachraňte Alici(Il faut sauver Alice)10.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.50)    
9anotaceSmrt v bílém(Meurtre en blanc)11.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.50)    
10anotaceMrazivá smrt(Grand froid)12.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)    
11anotaceOzbrojený doprovod(Convoyeurs de fonds)15.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)    
12anotaceNekonečný pád(Une chute interminable)16.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)    
13anotaceSmrtící skříň(Le placard)17.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)    
14anotacePoslední tango(Le dernier tango)18.   8. 2011 (Barrandov 08.35‑09.50)    

Již dostupné anotace:

1. díl -   1.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑09.55)   Na seznam všech dílů
Případ ztracené lodičky (Un train peut en cacher un autre)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Léo je bývalý policista, nyní soukromý vyšetřovatel, který není po prožitém traumatu schopen opouštět bezpečí svého bytu. Jeho bratr, dvojče Jeff se díky bývalé přítelkyni dostal do maléru a potřeboval se někde schovat, proto se nastěhoval k Léovi. Bratři si vzájemně vypomáhají, Léo u sebe Jeffa schovává v tajné místnosti za zrcadlem a Jeff zas vede vyšetřování v terénu, vydávajíc je za Léa. Přestože jsou si bratři k nerozeznání podobní, povahově se od sebe dost liší, což jim způsobuje potíže v soukromém životě, zvláště pak ve vztahu Léa se soudkyní Alicí. Vedle železniční trati je nalezeno tělo mladé ženy Carole Morelové, někdo ji uškrtil a pak vyhodil z nočního vlaku. Podezřelý je její manžel, motivem k vraždě by mohla být jeho nevěra, navíc Morel se svou milenkou cestovali právě tímto vlakem. Přestože všechny důkazy svědčí proti Morelovi, Jeffovi a Léovi se nakonec podaří usvědčit pravé viníky. Těmi jsou dvě ženy, první je Carolina obchodní partnerka, která se chtěla Carole zbavit, s vraždou jí pomáhala její přítelkyně, která přijala roli Morelovy milenky, jen proto, aby se k Morelovi dostala. Ženy měly v úmyslu Carole zabít a vinu svalit na Morela, jejich plán se jim ale nezdařil.

2. díl -   2.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑09.55)   Na seznam všech dílů
Záhada zavřených dveří (Un mystère de trop)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Na policejní stanici dojde k neštěstí, během výslechu se zločinec zmocní policistovy zbraně, policistu zastřelí a uteče. Soudkyně Alice požádá Lea, aby na případu spolupracoval a vyřešil některé nejasnosti. Leo s Jeffovou pomocí zjistí, že skutečnost je trochu jiná, zločinec vůbec nikam neuprchl, leží totiž v márnici, byl zastřelen toutéž zbraní jako policista. Je zřejmé, že vrahem je někdo od policie. Leo tuší, kdo to je, chybí mu ale potřebné důkazy. Naplánuje tedy léčku, do které se chytne samotný šéf policejního oddělení. Zastřelenému policistovi hrozilo interní vyšetřování, které by mohlo inspektory dovést až k policejnímu šéfovi. Hrozilo, že během interního vyšetřování vyplyne na povrch, že šéf se svým kolegou ukradli během jednoho vyšetřování peníze, které měly být zabaveny jako důkaz při vyšetřování. Protože se šéf bál odhalení, svého kolegu zastřelil a snažil se to hodit na vyslýchaného zločince. Leo se s pomocí terapeutky snaží vyrovnat se svými fobiemi, pokus ale skončí katastrofou a Leo se hroutí. Alice se stále snaží dát Leovi najevo, co k němu cítí, zároveň je zaskočena častými změnami Leových nálad.

3. díl -   3.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑09.55)   Na seznam všech dílů
Vražda mezi dvěma patry (Le mystère des bijoux)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Jeff a Leo řeší případ zavražděné recepční, která v nejvyšším patře nastoupila do hotelového výtahu, dolů ale dojela s nožem v zádech. Výtah cestou v žádném patře nezastavil, nikdo do něj nenastoupil, ani nevystoupil. Vražedná zbraň byla odcizena z hotelové kuchyně. Jeffa se případ týká osobně, zavražděná Franka byla totiž jeho přítelkyně. Franka měla v hotelu jisté výsady, dokonce měla i svůj pokoj. Ale také měla spoustu nepřátel, rozvracela manželství, dokázala manipulovat s muži, většinou je svedla a pak je odkopla. Zatímco Leo vyslýchá v kanceláři podezřelé, provádí Jeff, coby Leo, vyšetřování v hotelu, jenže odtud vede cesta k soudnímu patologovi. Jeff pohled na pitvanou Franku neunese a omdlí. Leova bývalá přítelkyně, soudkyně Alice, se domnívá, že poměr s Frankou měl Leo, a to v dobu, kdy spolu chodili a velice ji rozhodí, že ji Leo s takovouto ženskou podváděl. Jeff se Leovi svěří, jeho zvláštní vztah s divokou temperamentní Frankou trval 4 roky, pak už toho bylo na Jeffa moc, tak se s ní rozešel. Při zatýkání podezřelého utrpí Jeff tržnou ranku na čele, od té doby mají Jeff i Leo vyzdobený obličej náplastí. Zadržený muž byl ale pouze jedním z řady zhrzených milenců. Ve vyšetřování se nepříjemně šťourá kapitán Desprez, podle něj Franku zavraždil ze žárlivosti Leo. Pak najednou Jeffovi i Leovi dojde, že vrahem je recepční, se kterým si Franka pohrávala, v jednu chvíli ho sváděla a v zápětí ho krutým způsobem ponižovala, dokonce ho i vydírala, proto se rozhodl skoncovat s ní a vraždu chce hodit na Lea, vídal ho totiž v hotelu s Frankou. Ve skutečnosti to byl samozřejmě Jeff. Recepční hodlá Lea zabít a nafingovat to jako sebevraždu, do bytu ale vtrhne kapitán Desprez a Lea zachrání, i když ho vlastně přišel zatknout. Jeff se zatím skrývá v ústraní. Alice Franku Leovi odpustí, stále jí ale vrtá hlavou, co před ní Leo tají. Že by bratra dvojče?

4. díl -   4.   8. 2011 (Barrandov 08.25‑09.30)   Na seznam všech dílů
Takřka dokonalý zločin (Entre deux étages)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Když přijde osobní asistentka Marianne ráno do práce, najde svého šéfa Declercqa zavražděného, vražednou zbraní je nůž na dopisy, na kterém jsou Marianniny otisky. Marianne měla v práci potíže, nevycházela s šéfovou ženou, dokonce ji čekala výpověď, měla tedy motiv k vraždě. Soudkyně Alice probírá případ s Leem, ten je přesvědčen, že vrah chtěl, aby padla vina na Marianne. Podezřelá je Declercqova žena Genevieve, kterou čeká bohaté dědictví. Když Leo vyprovází Alici, zabouchnou se mu dveře od bytu, Leo propadá panice, vybaví se mu prožité trauma, kdy byl unesen a týdny vězněn, od té doby není schopen vycházet z bytu. Vyděšený Leo kolabuje. Jeff vycítí, že s bratrem je zle a hned mu spěchá na pomoc. Leo má naprosto zablokovanou mysl, nekomunikuje a končí v nemocnici. Jeff by byl nejradši pořád u něj, místo toho ale musí coby Leo vyšetřit Declercqovu smrt. Alici se zdá Leo divný, proto ho sleduje až do nemocnice, k odhalení bratrů ale nedojde, Jeff se ze situace obratně vylže. Leo stále jen bezvládně leží a mlčí. Jeff se ho rozhodne z nemocnice unést, je přesvědčen, že doma mu bude líp. Jeff je v bezvýchodné situaci, neví si rady ani s Leem, ani s vraždou. Pak se Leův stav přeci jen zlepší, a i když nemluví, snaží se Jeffovi s případem pomoci. Nakonec se jim podaří Genevieve vraždu dokázat, jejím komplicem byl pes, proto nebyly na místě činu její stopy. Jenže když ji jdou zatknout, najdou ji mrtvou, pes jí prokousl hrdlo. Zbývá zjistit, kdo psa k vražedným kouskům vycvičil. Podezřelý je zahradník, milenec Genevieve, jenž je chovatelem psů. Jenže ten má alibi, v době vraždy byl s asistentkou Marianne. Mezitím se Leo probral z apatie a zjistil, že v případě smrti Genevieve zdědí Marianne 5 milionů Euro. Jejím komplicem není nikdo jiný, než zahradník, ten nejprve přiměl Genevieve, aby zabila manžela, pak na ni poštval psa. Psi byli ve skutečnosti dva, jeden hodný, druhý zabiják. Jeff a Leo nalíčí na Marianne a zahradníka past, do které se oba chytí.

5. díl -   5.   8. 2011 (Barrandov 08.45‑10.00)   Na seznam všech dílů
Záhada ztracených šperků (La dernière séance)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Na rumunské ambasádě je představen nový bezpečnostní systém, založený na bázi DNA. Ve vitrínce s takto dokonalým bezpečnostním zařízením jsou vystaveny velmi cenné diamanty, patřící rumunské královské rodině. Najednou se ozve výstřel, muž z ochranky je mrtvý a diamanty jsou fuč. Podezřelý je Remy Kapian, který slouží královské rodině už řadu let, a jehož DNA byla v systému zakódována, tudíž on jediný mohl diamanty ukrást. Leo je přesvědčen o jeho nevině, náhodou je to jeho známý, takže Jeff musí jet na stanici Remymu na pomoc. Jeff si chce o víkendu vyjet se svou přítelkyní Nathalií, Leo bude doma sám, takže mu Jeff zařídil společnost, pozval Leovým jménem Alici, u ní v domě totiž hořelo a ona nemá kam jít. Když Alice dorazí, je Leo dosti zaskočen, ihned se pustí do úklidu, Alice zatím čeká v kavárně. Jenže čistě náhodou se sejdou před kavárnou Jeff a Nathalie. Jeff jako obyčejně lže, jak Alici, tak Nathalii, pak musí lhát i Leo a postupně se oba do lží pořádně zamotají. Alice by se s Leem ráda dala dohromady, ale on je odměřený a nervózní. Ani jeden z nich se neodváží udělat první krok. Nathalie nechápe, proč místo plánovaného výletu tráví víkend v hotelu nedaleko Jeffova bytu, Jeff opět lže. Remy je zbaven obvinění, videozáznam potvrdil jeho alibi. Jeff jede vyslechnout šéfa ochranky, jenže toho někdo zabil. Leo stále dokola zkoumá videozáznamy z ambasády. Pak zjistí, že jeho přítel, ač zapřisáhlý nekuřák, na záznamu kouří. Jde o Remyho jednovaječné dvojče Marca. Jeden kradl a vraždil, druhý zajišťoval alibi, vše odhalil Marcův kuřácký zlozvyk. Nastane svízelná situace, Marc míří zbraní na Lea, Jeff zase na Remyho. Marc vystřelí, ale Remy se postaví do rány a zachrání Leovi život. Marc se snaží uprchnout, ale skončí pod koly projíždějícího auta. Remy i Marc umírají. Alice se raději stěhuje do hotelu, jenže tam opět narazí na Jeffa a Nathalii. Jeff dostane od Nathalie facku a kopačky, pak jde s Alicí na skleničku, ta si opět dělá naděje na vztah s Leem.

6. díl -   8.   8. 2011 (Barrandov 08.15‑09.25)   Na seznam všech dílů
Poslední pacient (Jardin zen)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Během terapie byl zastřelen psychiatr Martin Dutour, vrah mu z protějšího domu prostřelil hlavu puškou. Podezřelá je Louise Merieuxová, se kterou měl Dutour těsně před svou smrtí konflikt, Louise je v armádě, umí tedy dobře zacházet se zbraněmi. Ve válce v Bosně se často setkávala se smrtí, dokonce sama zabíjela, po návratu domů trpěla depresemi. Jeff a Leo mají narozeniny, Jeff by rád zašel s bratrem do restaurace, což se Leovi vůbec nezamlouvá. Alice přiměje Jeffa povečeřet s ní, zatímco Leo čeká doma a psychicky se připravuje na to, že opustí byt. Jeff do sebe nahází jídlo, jak nejrychleji umí a utíká domů. Alice je zklamaná, volá Leovi, ten si to od ní pořádně slízne. Mezi bratry dojde ke sporu, Jeff už odmítá vystupovat jako Leo. Alice je rozhodnuta odhalit příčinu Leova podivného chování. Podle dvou kartáčků v koupelně usoudí, že má Leo přítelkyni. Jeff na Lea naléhá, jestli Leo Alici neřekne pravdu, nadobro ji ztratí. Jenže Leo se obává toho, že Alice má v podstatě ráda Jeffa a on by zůstal opuštěný. Jeff jede vyslechnout další podezřelou, Dutourovu ženu, ta byla dříve jeho pacientkou, léčila se z nymfomanie. Místo výslechu se s ní Jeff vyspí. Leo řekne Alici, že má bratra Jeffa, který ale nežije v Paříži, druhý kartáček jeho, když přijede na návštěvu. Alice je naštvaná, že o existenci bratra dosud nevěděla, Leo začne blábolit, takže mu Alice nakonec nevěří ani slovo. Alice obviní Louise z vraždy, Louise totiž Dutoura milovala, ale on o ni neměl zájem a chtěl ji svěřit do péče jiného lékaře, proto se pohádali. Pak je ale odhalen pravý vrah, muž, který měl s Dutourem sezení v době smrti. Zbraň nastražil tak, aby vystřelila v pravou chvíli a on měl alibi. Ve skutečnosti mu nešlo o Dutourovu smrt, ale o velmi cenné umělecké dílo, které bylo vystaveno v ordinaci, to vyměnil za falsifikát. Alice stále pátrá po Leově tajemství, dokonce se mu v noci vloupá do bytu. Pak se zlomeným srdcem odchází, ani tentokrát se Leo neodhodlá říci pravdu.

7. díl -   9.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑10.00)   Na seznam všech dílů
Ďábelská krása (La beauté du diable)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Pozoruhodná dvojice vyšetřovatelů pomáhá soudkyni Alici Brezinské rozlousknout případ vraždy mladého modela. Mladíka Grégoryho Swaba někdo zabil v automatické myčce na automobily tím, že mu do úst nastříkal slzný plyn. Mladík se udusil. Swab byl namyšlený darebák, který miloval luxus, a rád lidi kolem sebe šikanoval. Byl ale krásný a to zaujalo i majitele restaurace, kam rád často zacházel a kde mu servírovali vybrané lahůdky zadarmo. Její majitel René Malbranche, jinak spořádaný manžel a otec dvou synů, byl totiž skrytý homosexuál a do mladého modela se bezhlavě zamiloval. Sadistický mladík ho ale všemožně psychicky týral a nakonec ho začal vydírat hrozbami, že všechno řekne jeho manželce. A tak Malebranchovi zbylo jediné: zbavit se ho a pokusit se svalit vinu na modelova agenta, majitele smrtelného spreje …

8. díl - 10.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.50)   Na seznam všech dílů
Zachraňte Alici (Il faut sauver Alice)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Soudkyně Alice Brezinska chce v nemocnici vyslechnout jistého Antona Kubelicka, obviněného z mnoha podvodů a vydírání, který se stále schovává před justicí. Leží v nemocnici, jejíž je majitelem, nemocnice totiž podloudně skupuje, a kde je šéfem plastické chirurgie jeho bratr Victor. Přímo před Alicinýma očima však někdo Antona otráví silnou dávkou kurare a inkriminovaná injekční stříkačka se najde u Alice. Přítomný kapitán Desprez ji tedy zadrží … Zoufalý Léo okamžitě vyhledá svého přítele, advokáta Stanislase Signaca, a oba podnikají potřebné kroky k propuštění mladé soudkyně. Alice jim ovšem neřekla, že darebáka Antona Kubelicka zná: znásilnil totiž kdysi její nejlepší přítelkyni a soud ho osvobodil pro nedostatek důkazů. Dívka později spáchala sebevraždu. Alice má tedy silný motiv. Jenže Léo jí bezvýhradně věří a nakonec vraždu objasní: Anton chtěl zinscenovat pokus o vraždu a obvinit právě Alici, jeho bratr toho ale využil a zbavil se ho. Alice je propuštěna, všechno se tedy zdá být v pořádku. Jenže během dramatických událostí se Alice sblížila s advokátem Signacem, což Léa zcela vyvede z míry. Další ranou je, když tajně nechá u Coralie udělat test DNA, aby se zjistilo, kdo je její skutečný otec…

9. díl - 11.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.50)   Na seznam všech dílů
Smrt v bílém (Meurtre en blanc)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Půvabná mladá nevěsta Sylvia Brunelová je zavražděna v módním obchodě, kde si právě zkouší svatební šaty. Zdá se, že vypadla z okna, pitva ale ukáže, že byla předtím zastřelena. Okolnosti vraždy jsou záhadné a tak se poněkud zmatená vyšetřující soudkyně Alice opět obrátí na Leonarda Quinta. Prožívá teď vzrušující období, protože advokát Stanislas Signac ji požádal o ruku. Zdrcený Leo, který mladé ženě stále nedokáže říct, že ji miluje, pochopitelně záhadu snadno vyřeší: vše spočívá na dávné nenávisti opuštěné milenky, které Sylvia přebrala snoubence, a na tom, že dvě do svatebních šatů oblečené nevěsty jsou si podobné jako vejce vejci. Jeff bude muset nejen oznámit Coralie, že je její otec – což si ovšem chytrá dívenka už dávno domyslela – rozhodne se ale také, že vezme do rukou osud svého nerozhodného dvojčete …

10. díl - 12.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)   Na seznam všech dílů
Mrazivá smrt (Grand froid)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Boris Lorenzi, kterého vyšetřuje policie v souvislosti se sítí call-girls, z nichž jedna nedávno zemřela za podivných okolností, je nalezen ve svých vlastních lázních mrtvý. Navzdory tomu, že je právě v páře, smrt mu přivodil prudký mráz. Alice se opět obrací na Lea. Doprovází ji inspektor Thévenet, který je pověřen zjistit, jak na tom je kapitán zdravotně a jestli by se už nemohl vrátit do služby. Přestože na Théveneta působí poněkud extravagantně – například když jeho příteli patologovi Martensovi nařídí, aby provedl pitvu leklých akvarijních rybek. Leo opět nezklame a nezvyklý případ, který se mohl stát dokonalým zločinem, brilantně vyřeší. Lorenzi zemřel kvůli zavražděné call-girl, Stéphanie Lejeunové. S tou se v lázních seznámil patolog Martens a dívku, která měla dosti podivné sexuální libůstky, neúmyslně uškrtil. K odklizení těla v panice zavolal na pomoc Lorenziho. Když se dozvěděl, že se ho policie chystá vyslýchat, dostal strach, že bude mluvit a zmrazil ho tekutým dusíkem, který mu poskytla jeho dcera dermatoložka, která ho používá na ničení bradavic. Když Martens zjistí, že Leo všechno ví, omámí ho a pokusí se ho předložit coby mrtvolu svým studentům k pitvě. Naštěstí Jeff s Alicí a Thévenetem přijdou právě včas

11. díl - 15.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)   Na seznam všech dílů
Ozbrojený doprovod (Convoyeurs de fonds)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Alice Brzeninska povolí zátah na odzbrojený doprovod vozu převážejícího šperky, protože policistka Tonnellová podezřívá oba muže z loupeží. Při akci je ale zabit jeden policista a jeden ze dvou členů stráže – též bývalý policista Vernion – umírá také. Jeho kamarád se očividně přiotrávil nebezpečným plynem. Alice se obrací na Léa s žádostí o pomoc. Už první setkání Léa s Tonnellovou nedopadne dobře: policistův vycvičený čich ho před ní varuje. A zatímco doma mají dvojčata plno problémú se zamilovanou Coralie a Stan se za žádnou cenu nechce vzdát Alice, Léo soustředěně pátrá a jako obvykle věc vyřeší. Klíčem je postava Verniona, který byl propuštěn od policie, když svou neukázěností při policejním zátahu zavinil smrt kolegy a desetileté holčičky. A náhoda tomu chtěla, že zmíněný policista byl snoubencem Tonnellové a dívenka dcerou jisté paní Kaminske, jejíž šperky použila policistka, aby usvědčila oba lupiče. Obě ženy se spojily, aby pomstily smrt svých drahých. Ale zatímco paní Kaminska vše dělala jen ze zoufalství, do kterého ji uvrhla smrt milovaného dítěte, Tonnellová je schopná všeho a bez váhání by zastřelila i Jeffa, který jako obvykle pátrá z Léova pověření na místě činu. Vše ale dobře dopadne, pachatelky jsou zadrženy a Alice oznamuje zdrcenému Léovi, že se se Stanem rozhodli dát si ještě jednu šanci…

12. díl - 16.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)   Na seznam všech dílů
Nekonečný pád (Une chute interminable)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Jeff Quint se jde jednoho dne ráno informovat do jisté společnosti, jejíž majitel David Gosh mu nabídl místo vedoucího ochranky. Po krátkém pobytu ve věžáku, kde společnost sídlí, ale dojde k sebevraždě: David Gosh vyskočil z okna. Přestože Léo je silně otřesen, když mu bratr sdělí, že se chtěl osamostatnit, protože bude žádat o střídavou péči, aby mohl být častěji s Coralie, nakonec se ujme vyšetřování. A brzy zjistí, že vůbec nešlo o sebevraždu. Davida Goshe někdo zabil a pak se snažil vše nahrát, jako kdyby se jednalo o sebevraždu. Bratři pronikají do poměrů ve společnosti, kterou ve skutečnosti vede Davidův bratr Sébastien. Ten pracuje ve stínu svého bratra, ale je mozkem všech operací. A také miluje bratrovu manželku, prohnanou a bezcharakterní Caroline. A právě tito dva milenci se nakonec rozhodnou Davida se zbavit, aby spolu mohli žít. Při usvědčování spiklenců se Jeff ocitne v nebezpečí života, zasáhne ale kapitán Brenard, který jinak během celého vyšetřování bloudil mezi věžáky a marně hledal místo činu. Alice se s těžkým srdcem odhodlává sdělit Stanovi, že s ním není šťastná a chce jejich vztah ukončit. Právě když sebere potřebnou odvahu, zničený Stan jí sdělí, že mu zemřela babička …

13. díl - 17.   8. 2011 (Barrandov 08.40‑09.55)   Na seznam všech dílů
Smrtící skříň (Le placard)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Francouzský krimi seriál (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

Philippe Dagard, majitel společnosti „Orchadia“ zabývající se šlechtěním orchidejí, je nalezen mrtvý ve skříni v manželčině kanceláři. Otrávil se sarinem. V době, kdy byl už prokazatelně mrtvý, ale účastníci malé podnikové oslavy viděli, jak odjíždí svým autem na tenisový zápas. Alice se opět obrací na Léa s prosbou o pomoc. Tentokrát případ vyšetřuje ambiciózní kapitán Moreau, který by dal všechno za to, aby případ vyřešil dřív než Quint. Alice má navíc problémy se Stanem. Stále se nemůže odhodlat se s nín rozejít a mladý právník si na ni dělá stále větší práva. Léo s Jeffem, které se zase snaží rozhádat Coralie, aby se otec opět nastěhoval k matce, pomalu rozplétají složitý případ. Nejprve Léo zjistí, že za volantem Dagardova auta při odjezdu z budovy společnosti seděl někdo jiný – pravděpodobně komplic. Dagard se totiž chystal zabít svou ženu, která byla spolumajitelkou podniku. Měl poměr s jednou ze zaměstnankyň, Solenne Lampracovou. Ta místo něho odjela jeho autem, zatímco Dagard se schoval do skříně v manželčině kanceláři a čekal, až přijde, aby ji uškrtil připravenou kravatou. Nachytal se ale do vlastní pasti: podváděná manželka a milenka se mezitím dohodly – každá poznala, že ji Dagard jen využívá a klame – a sestrojily důmyslné zařízení, které do skříně, v níž byl Dagard, vehnalo trochu sarinu, který muže spolehlivě zahubil. Když Léo vše odhalí, snaží se jedna svést největší část viny na druhou. Částečně díky náhodě se Alice konečně rozejde se Stanem, zatímco Jeff se znovu sbližuje s Delphine ….

14. díl - 18.   8. 2011 (Barrandov 08.35‑09.50)   Na seznam všech dílů
Poslední tango (Le dernier tango)
Leo vyslýchá podezřelé a analyzuje vraždy, Jeff vyšetřuje v terénu a s jejich přítelkyní tvoří sehraný tým.
Závěr francouzského krimi seriálu (2004-2006).
V titulních rolích Olivier Sitruk a Emma Colberti

V klubu Le Paradisio, kde se tančí tango, je zavražděn tanečník Tony. Najdou ho probodaného nožem v jeho šatně. Majitel klubu Marco Jimenez nechá šatnu uzavřít, a chce volat policii - během několika minut se ale tělo záhadně ocitne přímo na pódiu o patro níž, před zraky zděšeného publika. Vražedná zbraň a otisky na ní patří Markovi, s Tonym měl spor, tanečník chtěl větší plat a vyhrožoval odchodem. V šatně měl skutečně připravený kufr se svými věcmi. Tento motiv se ale Leovi nezdá dostatečný, a další pátrání odhalí, že správce klubu Serge má falešnou identitu, je to ve skutečnosti trestaný zločinec, kterého Tony kdysi udal. Serge se nechal v klubu zaměstnat, aby se mu pomstil: ukradl Markovi nůž a bodnul tanečníka do srdce. Jenže nevěděl, že rána nebyla smrtelná: pitva prokázala, že Tony trpěl vzácnou anomálií, a měl srdce na pravé straně. Serge ho pouze zranil, probodl mu plíci. Tonyho zabil ten, kdo ho shodil z balkonu na jeviště - a to byla Jimenezova sestra Laura, Tonyho milenka. Čekala s ním v sedmatřiceti dítě, Tony ji ale donutil k potratu. Příležitost z ní udělala vraha - všimla si, že Tony není mrtev, a Sergovo dílo dokonala. Zmizela pak tajným schodištěm, o kterém věděla jen ona a její bratr. Ten se s ní při konfrontaci v Leově bytě pokusí uprchnout s pistolí v ruce -na ulici však narazí na Jeffa, který je zadrží. Leo se v této epizodě stává objektem vášnivého zájmu policejní kapitánky. Coralie, která má odjet na delší dobu s matkou do Itálie, se rozhodne odjezd sabotovat, protože se jí nechce od Jeffa. Leo se konečně rozhodne říct Alici, že je připraven ke vztahu s ní, ale zdá se, že definitivně propásl příležitost. Zcela nečekaně přijíždí Leova a Jeffova matka, a její rozhovor s oběma syny vyslechne tajně zcela zkoprnělá Alice, která tak odhalí pravý důvod Leovy schizofrenie.

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace