Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Hlavní stránka krimiserialy.juk.cz Mapa stránek na tomto webu

Seriál Eden

Dobrý den, vítejte na stránce věnované seriálu Eden. Tento český krimiseriál natočila Česká televize.
Pilotní film k tomuto seriálu byl odvysílán 2.10.2005. Reprízován byl v neděli 7.1.2007 v 20.00 a další díly byly v premiéře vysílány v pondělí od 8.1.2007 do 5.2.2007 od osmi hodin večer.

Seriál byl opakován od 4.7.2011 do 8.8.2011 každé pondělí večer na ČT1.

Seriál byl opakován od 11.8.2014 do 27.8.2014 každé pondělí a středu večer na ČT1.

Eden - Zlatá karta - Pilot - informace o pilotním filmu na ČSFD.CZ
Eden (TV seriál) - informace o seriálu na ČSFD.CZ

Eden - informace na stránkách České televize

Zločin přes sklo - článek o seriálu z Týdeníku Televize, Televize_2007/02
Eden s Janem Potměšilem - článek o seriálu z TV Plus, TV_Plus_2007/02
Eden: Kriminalisté na stopě skutečných zločinů - článek o seriálu z TV Revue, TV_Revue_2007/03
Jan Potměšil: Na dno vzpomínek - článek o seriálu z Týdeníku Televize, Televize_2007/03
Jan Potměšil: V každém z nás je bůh i ďábel - článek o seriálu z TV Revue, TV_Revue_2007/04

Petr Nikolaev: „Vozíčkář Honza Potměšil byl pro mě inspirací, jak žít!" - článek na Přepni.cz
Jan Potměšil: „Na Edenu jsem oddělal auťák!“ - článek na Přepni.cz

Dnes začíná Eden - článek na Gorilla.cz
Eden – Bodie a Doyle po česku? - článek na Gorilla.cz
Eden nastavenou laťku neudržel - článek na Gorilla.cz

Popis seriálu:
Jméno celého seriálu je odvozeno od názvu fiktivní hospůdky Eden, v níž se scházejí kolegové z kriminálky. Seriálové příběhy propojuje postava bývalého detektiva Honzy Boudného, který byl postřelen při policejním zásahu a jehož doživotním údělem se stane invalidní vozík. V životní krizi mu pomáhají přátelé z kriminálky, kteří ho neoficiálně zapojují i do některých svých případů.
Jednotlivé případy plánovaného seriálu postihují bohatou škálu současného zločinu. V pilotním dílu jde o válku dvou taxikářských firem, v dalších dílech se například rozehraje pátrání po matce odloženého dítěte, tunelování neziskové organizace, dílerství drog nebo obchod s kradenými auty. Dostaneme se do prostředí romské komunity, mezi vietnamské obchodníky, setkáme se i s ruskou mafií.
V pozadí detektivních příběhů se dotýkáme také osobních, milostných a partnerských vztahů našich hrdinů, zejména Honzy Boudného a jeho přítele Ládi. Jméno celého seriálového projektu je odvozeno od názvu fiktivní hospůdky Eden, v níž se scházejí kolegové z kriminálky.
Autorem detektivního seriálu je Miroslav Vaic, o režii se budou dělit režiséři dva - Petr Nikolajev a Jiří Chlumský. První, pilotní díl je v režii Petra Nikolajeva. Kameramanem filmu je Tomáš Juríček - celý projekt bude natáčen na DV, což umožní zejména realizaci náročných akčních scén a přispěje dojmu autenticity.
Od samého počátku projektu počítali tvůrci s obsazením Jana Potměšila do role invalidního detektiva, v dalších rolích policistů uvidíme např. Ondřeje Vetchého, Aloise Švehlíka nebo Karla Zímu. V hlavních rolích pilotního dílu se dále setkáme s Lukášem Vaculíkem a Janou Švandovou. V celém seriálu pak budou vystupovat partnerky našich hrdinů: Jana Marková, Renata Visnerová a Anna Šišková.

Tvůrci
Názvy epizod
Obsah epizod

Hrají:

Jan Potměšil - bývalý kriminalista Honza Boudný
Ondřej Vetchý - kriminalista Láďa Kraus
Anna Šišková - Iveta
František Němec - Major Dvořák, Láďův nadřízený
Karel Zima - kriminalista Jícha, Láďův kolega
Jiří Schmitzer - patolog Walenfels
Oldřich Vlach - Straka
Božidara Turzonovová - Konkolyová
Jana Marková - Stáňa, (později bývalá) Honzova partnerka
Renata Visnerová - Sára, Láďova partnerka
 
Scénář - Miroslav Vaic
Dramaturgie - Magdaléna Turnovská, Ivo Pelant, Marča Arichteva
Hlavní kameraman - Tomáš Juríček
Architekt - Petr Fořt
Kostýmy - Evženie Rážová
Střih - Jiří Brožek, Vasil Skalenakis
Režie - Petr Nikolaev (1, 5, 6)
Režie - Jiří Chlumský (2, 3, 4)

Názvy dílů:
1anotaceZlatá karta11.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.20)
2anotaceTaxikář13.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.00)
3anotaceKdyby všichni chlapi18.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.00)
4anotaceNové auto20.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.00)
5anotaceBruslaři25.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 20.55)
6anotaceMost do Orientu27.   8. 2014 (ČT 1 20.55 ‑ 21.53)

Již dostupné anotace:

1. díl - 11.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.20)   Na seznam všech dílů
Zlatá karta
Detektiv Honza Boudný je těžce zraněn po policejním zákroku.
Jan Potměšil a Ondřej Vetchý v hlavních rolích kriminálního cyklu České televize.
Dále hrají: L. Vaculík, J. Švandová, J. Marková, R. Visnerová, A. Šišková, F. Němec, K. Zima, P. Nárožný... Scénář M. Vaic. Kamera T. Juríček. Režie P. Nikolaev

Honza a Láďa jsou nejen kolegové policajti, ale také velcí kamarádi. Při vyšetřování jednoho případu se mají setkat v opuštěné hale se svým informátorem, místo něj tam ale na ně čeká jeho vrah - Unger. Honza je při přestřelce zasažen a těžké zranění má za následek dlouhodobou léčbu v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Pravidelně sem za ním přijíždí nejen jeho přítelkyně Stáňa, ale také kamarád, teď už bývalý kolega, kriminalista Láďa. V ústavu je právě hospitalizován také jistý Zdeněk Franta, spolumajitel taxikářské firmy Globe, kterého se nedávno někdo pokusil zabít a způsobil mu ochrnutí dolní poloviny těla. Je na tom podobně, jako Honza, kterému hrozí, že bude zřejmě po celý zbytek života upoután na invalidní vozík. Podle pracovníka pojišťovny ovšem existuje podezření, že Franta své ochrnutí jenom předstírá za účelem pojišťovacího podvodu a tak Láďa nutně potřebuje Honzovu pomoc při pátrání. Chce, aby Frantu v Kladrubech sledoval. V Praze dál pokračují útoky na firmu Globe a podezření logicky padá na konkurenční firmu Lumet. Napadena je i Frantova milenka Týbová, která je spolumajitelkou Globu. Především díky Honzovi se kriminalistům nakonec podaří případ vyřešit.

2. díl - 13.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.00)   Na seznam všech dílů
Taxikář
Pátrání po matce odloženého dítěte zavede taxikáře Honzu a jeho kamaráda policistu Láďu mezi drogově závislé.
Jan Potměšil a Ondřej Vetchý v hlavních rolích kriminálního cyklu České televize.
Dále hrají: A. Šišková, J. Marková, R. Visnerová, D. Nvotová, J. Schmitzer, F. Němec, O. Vlach, K. Zima, B. Turzonovová a další. Scénář M. Vaic. Kamera T. Juríček. Režie J. Chlumský

Bývalý detektiv Honza Boudný se vrací z rehabilitačního ústavu. Ze svého invalidního vozíku přesedne za volant speciálně upraveného automobilu a odjíždí domů, do Prahy. Nechce být nikomu na obtíž a poněkud drsným způsobem dá své přítelkyni Stáni šanci k rozchodu. "Nemůžu po ní chtít, aby si pověsila na krk invalidu." Zato do společnosti bývalých kolegů se vrací často a rád. Jejich nejčastějším a nejoblíbenějším útočištěm je malá hospůdka Eden, kde mohou alespoň na chvilku zapomenout na všechno zlo, které je každý den obklopuje. Honza se rozhodl "postavit na vlastní nohy" a se svou novou profesí taxikáře je docela spokojený. Ve velkoměstě, jakým je Praha, naštěstí není o zákazníky nouze. Jednoho dne k němu do taxíku nastoupí mladá maminka i s malým novorozenětem. Taxikář Honza netuší, že několik příštích desítek hodin bude řešit velmi zapeklitý problém. Bude nutně potřebovat pomoc bývalých kolegů, ale tentokrát také spolupráci některých svých kamarádek. Jednou z nich je bývalá prostitutka Iveta.

3. díl - 18.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.00)   Na seznam všech dílů
Kdyby všichni chlapi
O cestě jedné lednice z Karlína na Žižkov a zpět a o ukryté mrtvole.
Jan Potměšil a Ondřej Vetchý v hlavních rolích kriminálního cyklu České televize.
Dále hrají: A. Šišková, F. Němec, K. Zima, J. Schmitzer, P. Řezníček, S. Schuller, P. Aczel, G. Csinová, L. Šplíchal, A. Horvátová, K. Baumanová... Scénář M. Vaic. Kamera T. Juríček. Režie J. Chlumský

Taxikáře Honzu Boudného si objednává zákazník z Karlína, kde žije početná romská komunita. Zakázka je jednoduchá: chlapi naloží Honzovi do auta lednici, aby ji převezl na Žižkov, kde se prý chystá velká romská svatba. Když má pak Honza odvézt ještě i druhou lednici, nic podezřelého netuší. Díky drobné dopravní nehodě ale zjistí, že lednice není prázdná a její obsah je nezbytným důvodem okamžitě přivolat kamaráda, bývalého kolegu policistu Láďu. Jak lze předpokládat, kolem zdánlivě jednoduchého případu se roztočí kolotoč nemilých překvapení a kriminalisté nakonec vyšetřují společensky velmi nebezpečnou trestnou činnost. Na pomoc si tentokrát paradoxně přizvou i romské obyvatele Karlína a Žižkova. Jednoduše řečeno, nebezpečného a zákeřného zloducha chtějí dopadnout všichni chlapi světa... na rase nezáleží.

4. díl - 20.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 21.00)   Na seznam všech dílů
Nové auto
Na výletě do Bratislavy půjde Honzovi tentokrát doslova o život!
Jan Potměšil a Ondřej Vetchý v hlavních rolích kriminálního cyklu České televize.
Dále hrají: A. Šišková, B. Turzonovová, J. Schmitzer, M. Taclík, P. Kříž, R. Holub, A. Bestčastny, F. Němec, O. Vlach, K. Zima, V. Černý... Scénář M. Vaic. Kamera T. Juríček. Režie J. Chlumský

Jiří Schmitzer alias svérázný doktor patologie Walenfels přišel při bouračce o svého Opel Kadeta z roku 87. Jeho největší starostí teď je, jak tohle oznámí své mamince, která mu auto koupila ještě za totáče v Tuzexu. Kamarádi z Edenu nabídnou, že se pokusí doktorovi sehnat stejný automobil. Honza samozřejmě volá svého kamaráda Ivoše, majitele autoservisu. A k velikému překvapení všech návštěvníků Edenu je požadovaný vůz k mání téměř okamžitě. Všeuměl, kolega Straka, Walenfelsovi nabídne prohlídku automobilu ve své garáži a oba se nestačí divit. Všechno svědčí o tom, že vůz je kradený. Marně Walenfels Straku prosí, aby se vykašlal na policajty a na vyšetřování, protože je rád, že má zase své auto a maminka by se o jeho maléru nemusela ani dozvědět. Straka a jeho kolegové jsou ale přesvědčeni o opaku. Tak se rozjede případ, díky kterému se Honza se sympatickou paní Konkolyovou dostane až do Bratislavy, kde mu půjde doslova o život a při vyšetřování tentokrát uvízne v síti kriminalistů dokonce i ruská mafie.

5. díl - 25.   8. 2014 (ČT 1 20.00 ‑ 20.55)   Na seznam všech dílů
Bruslaři
Pozor na sponzorské dary a nezákonné odposlechy mobilů!
Jan Potměšil a Ondřej Vetchý v hlavních rolích kriminálního cyklu České televize.
Dále hrají: J. Satoranský, S. Rašilov, J. Vondráček, M. Zoubková, M. Dusbaba, J. Schmitzer, F. Němec, K. Zima, O. Vlach, A. Šišková, J. Marková, R. Visnerová... Scénář M. Vaic. Kamera T. Juríček. Režie P. Nikolaev

Honzův invalidní vozíček je už docela v dezolátním stavu a nutně by potřeboval nový. Marně telefonicky bombarduje nadační společnost, že ho měl dostat už před půl rokem. Co je pro Honzu neřešitelným problémem, to je pro movitého sponzora Havlíka hračkou. Stačí jeden jeho telefon a Honza si může vybírat z katalogu nabídek. Návštěva Nadace v něm ale vyvolá řadu pochybností, se kterými se svěří právě dobrodinci Havlíkovi. Jeden z nových zaměstnanců Nadace, Josef Mráček, zná Honzu z minulosti a vypráví mu o svých podezřeních, která za dobu působení v Nadaci pojal. Získat důkazy pro polici je ale téměř nemožné. Do situace nečekaně zasáhne docela banální náhoda a tým kriminalistů může s Honzovou pomocí vyřešit kriminální případ, na jehož konci je dokonce nelítostná vražda. Všichni jsou ve finále velmi zaskočeni, když zjistí pachatele i důvod, pro který musel zabíjet.

6. díl - 27.   8. 2014 (ČT 1 20.55 ‑ 21.53)   Na seznam všech dílů
Most do Orientu
Fingovaná svatba může přijít draho.
Jan Potměšil a Ondřej Vetchý v hlavních rolích kriminálního cyklu České televize.
Dále hrají: A. Šišková, G. Hyrmanová, D. Purev, J. Erdembileg, H. Čermák, J. Schmitzer, F. Němec, O. Vlach, K. Zima, K. Pham, J. Marková, R. Visnerová a další. Scénář M. Vaic. Kamera T. Juríček. Režie P. Nikolaev

Iveta, barmanka z Edenu, postrádá svou kamarádku Magdu, která zmizela beze stopy a Iveta má o ni strach. Magda nedávno uzavřela formální sňatek s jakýmsi orientálcem, aby získal povolení k pobytu a Magda za to zase získala slušný finanční obnos. Iveta poprosí o pomoc Honzu a ten se samozřejmě neobejde bez Láďovy asistence. Když v Magdině bytě najdou místo Magdy neznámého orientálce, začnou pátrat po Magdině manželovi. Je majitelem orientálního bufetu a tam ho také Láďa s Honzou docela logicky hledají. Největší překvapení je čeká právě tady, když sem ze sousedního casina přijde jeho majitel. Honza s Láďou na něj hledí jako na přízrak. Unger - to je muž, který před časem při policejním zásahu střílel na Honzu a tím ho posadil do invalidního vozíku. Honza a Láďa dobře vědí, že přišel čas pomsty a tu jedinečnou příležitost si nenechají ujít. Teprve pak mohou pokračovat v pátrání po Magdě a jejím manželovi.

Kontakt: krimiserialy@centrum.cz
Hlavní stránka: krimiserialy.juk.cz - Mapa stránek - RSS kanál změn na krimiserialy.juk.cz


Poslední modifikace 14.01.2020, 09:00:00

Zásady ochrany osobních údajů

A Běžešelemovací řůčovičky znáte?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace